Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-07-14 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A
Startuje letnie kino w Gadach

Komedia pod gwiazdami

Olsztyn24
Tak było w gadach rok temu (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Mieszkańcy Gadów po raz drugi w historii uruchamiają Letnie Kino pod Gwiazdami. Pierwszy seans odbędzie się w piątek (17.07) o godz. 21 od projekcji francuskiej komedii „Przychodzi facet do lekarza”. Na film można przyjechać samochodem.

Inicjatywa zorganizowania i uruchomienia Letniego Kina w Gadach narodziła się w głowach mieszkańców rok temu. Podczas urlopu na Węgrzech i Słowacji mieli oni okazję brać udział w takich filmowych seansach pod chmurką kilka razy.

– Cieszyły się one dużą popularnością i miały swój niepowtarzalny klimat – mówi Daniel Zadworny, mieszkaniec Gadów, a jednocześnie sekretarz Gminy Dywity. – Pomyśleliśmy z żoną, że warto byłoby coś podobnego zorganizować w Gadach. Pomysł uruchomienia plenerowego kina wyszedł z chęci podzielenia się z ludźmi czymś dobrym.
R E K L A M A
banner
W ubiegłe wakacje plac przy Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach dwa razy gościł kinomaniaków z gminy Dywity. Seanse każdorazowo oglądało kilkadziesiąt osób, stąd powrót do idei kina pod chmurką. Są tylko pewne drobne zmiany. Seanse odbywać się będą w wakacyjne piątki, a nie w soboty, jak to bywało rok temu. Dodatkowo start projekcji przesunięto na godz. 21, gdy robi się już ciemno i są lepsze warunki do oglądania filmów.

Pierwszą tegoroczną projekcją będzie komedia francuska „Przychodzi facet do lekarza”. Film opowiada o Romanie – czterdziestolatku, który jest zdrów jak ryba, ale zdrowy się nie czuje. Jak przystało na hipochondryka wciąż chodzi do lekarza. W filmie pojawia się też wątek miłosny. To jednak trudny temat, właśnie przez liczne domniemane dolegliwości Romana.

– Na film w plenerze zapraszamy także samochodami, które będą mogły ustawić się za krzesełkami widzów i zerkać na ekran – zachęca Daniel Zadworny.

Szykowana jest także specjalna niespodzianka dla najmłodszych, czyli prawdziwa maszyna do popcornu. Organizatorzy zapewnią też ognisko podczas seansu, można będzie zabrać własny prowiant i kiełbaskę.

– Liczymy, że widzowie na pierwszym tegorocznym seansie opowiedzą nam, jakie filmy chcieliby obejrzeć, a my postaramy się sprostać tym oczekiwaniom – mówi Daniel Zadworny. – Myśleliśmy o kinie polskim na kolejnych projekcjach i o takich filmach, jak „Bogowie”, czy „Sęp”.   

Wstęp do tego nietypowego kina jest wolny. Gmina Dywity wspiera rzeczowo Letnie Kino w Gadach, a sołectwo Gady opłaca wszelkie faktury związane z możliwością publicznej projekcji filmów.

Jak było w zeszłym roku, można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl