Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./Kamil | 2015-07-15 13:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Stanisław Tym i Szymon Łątkowski gwiazdami Parodioli

Olsztyn24
Stanisław Tym (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie po raz siódmy, w ramach organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury Olsztyńskiego Lata Artystycznego, odbył się Ogólnopolski Festiwal Parodii i Pastiszu „Parodiola”. We wczorajszych (14.07) zmaganiach o nagrodę główną w wysokości 5000 złotych i nagrody dodatkowe za najlepszy skecz oraz osobowość festiwalu udział wzięły kabarety Dabz z Wrocławia, Oko z Bydgoszczy, Czołówka Piekla z Poznania, Szymon Łątkowski z Koszalina i Antoni Gargoń-Grucha z Dąbrowy Górniczej.

Oprócz kabaretów na scenie amfiteatru pojawili się też Piotr Bierżyński i Andrzej Brzozowski (dobrze znani olsztynianom konferansjerzy festiwalu) oraz Sławomir Kula z olsztyńskiego Kabaretu Z Nazwy, którzy poprowadzili wieczór, wplatając weń skecze swojego autorstwa.

W tegorocznej edycji festiwalu gwiazdą wieczoru był Stanisław Tym - satyryk, felietonista, aktor estradowy, reżyser, scenarzysta, komediopisarz, autor skeczy oraz rysownik. Należy do najbardziej rozpoznawalnych i lubianych artystów polskiej estrady.
R E K L A M A
banner
Grand Prix festiwalu w tym roku przyznano Szymonowi Łątkowskiemu. Nagroda specjalna magazynu satyrycznego Wtyczka trafiła natomiast do Antoniego Gargonia-Gruchy i Jakuba Antoniego Józefa Krzaka.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl