Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-07-16 14:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Policja na Warmii i Mazurach rozpoczęła świętowanie

Olsztyn24
Wojewódzkie obchody Święta Policji w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Policjanci z Warmii i Mazur obchodzą tegoroczne, przypadające na 24 lipca, Święto Policji. Świętowanie rozpoczęli od zorganizowania wojewódzkich uroczystości w Olsztynie.

W programie obchodów święta znalazło się złożenie kwiatów przez komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Marka Walczaka pod umieszczoną na terenie policyjnej jednostki przy ul. Pstrowskiego 3 tablicą upamiętniającą policjantów, którzy zginęli na służbie w latach 1919-2014. Potem policjanci i ich goście spotkali się w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa na mszy świętej. Mszy w intencji policjantów i ich rodzin przewodniczył ks. abp. senior Edmund Piszcz.

Główna uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego. Tam z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: insp. Adam Walczak, insp. Cezary Popławski - zastępca komendanta głównego Policji, Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Grażyna Kluge - wicewojewoda warmińsko-mazurski oraz kom. Sławomir Koniuszy - przewodniczący policyjnych związków zawodowych w Olsztynie. W Urzędzie Wojewódzkim również wręczono odznaczenia państwowe i awanse na wyższe stopnie policyjne.
R E K L A M A
banner
Teraz podobne uroczystości odbywać się będą w komendach miejskich i powiatowych Policji. W Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie Święto Policji obchodzone będzie 28 lipca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wojewódzkie obchody Święta Policji 2015 w Olsztynie

16-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl