Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Adam Pietrzak | 2015-07-17 22:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Pustułki wzbiły się w powietrze

Olsztyn24
Leśnicy wypuszczają pustułki na wolność (fot. RDLP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyńscy leśnicy wypuścili dziś (17.07) na wolność cztery młode pustułki. Drapieżne ptaki do pełni kondycji doszły w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce.

- Wszystkie młody pustułki znalazły się w naszym ośrodku dzięki wrażliwości mieszkańców Olsztyna. Ptaki zostały znalezione w różnych punktach miasta. Wszystkie wypadły z gniazda i potrzebowały naszej pomocy – tłumaczy Paweł Bednarczyk z Nadleśnictwa Olsztyn.

Po kilkunastodniowym pobycie w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce koło Olsztyna pustułki nadawały się do samodzielnego życia. Jeden z ptaków zostały wypuszczony w pobliżu Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Trzy pozostałe na olsztyńskim osiedlu Jaroty, gdzie montowane są specjalne budki lęgowe dla pustułek.
R E K L A M A
banner
Pustułka to ptak z rodziny sokołowatych. Pełni w mieście bardzo przydatną rolę, bo żywi się m.in. gryzoniami.

Adam Pietrzak
RDLP w Olsztynie


Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl