Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-07-28 17:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Poseł Adamczyk (PiS): Obwodnica Olsztyna musi być zrealizowana!

Olsztyn24
W konferencji udział wzięli posłowie PiS: Andrzej Adamczyk i Jerzy Szmit | Więcej zdjęć »
Wypowiedź sprzed tygodnia Andrzeja Adamczyka - posła Prawa i Sprawiedliwości z Małopolski i wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury na antenie Radia Kraków, poważająca sens budowy obwodnicy Olsztyna, wywołała niezadowolenie wielu mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. Dzisiaj (28.07), na zaproszenie posła Jerzego Szmita - szefa PiS w okręgu olsztyńskim, poseł Adamczyk przyjechał na teren przygotowany pod budowę obwodnicy Olsztyna i spotkał się z dziennikarzami, by zniwelować skutki „burzy” jaką wywołała jego wypowiedź.

- Przyjechałem tutaj, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które pojawiły się po nadinterpretacji mojej wypowiedzi w lokalnej rozgłośni Radio Kraków - powiedział poseł Adamczyk do dziennikarzy. - Ja jestem pod wrażeniem tego, że Państwu się udało. Jestem pod wrażeniem tego, że ponad podziałami, że przy zaangażowaniu wielu posłów, udało się zrealizować ten pomysł, to marzenie, jakim jest obwodnica Olsztyna, zresztą wpisana w program krajowy budowy dróg i autostrad jeszcze w 2008 roku uchwałą rządu, którym kierował premier Jarosław Kaczyński. Jestem pod wrażeniem i po prostu szczerze wam zazdroszczę, że udało się zmobilizować wszystkich tych, którzy stanęli murem za tą obwodnicą. Mówię to z perspektywy posła z Małopolski, który ubolewa, że posłowie Platformy Obywatelskiej z Małopolski nie są zdolni do tego, żeby przeforsować realizację takich inwestycji, mimo tego, że nasze drogi krajowe są wielokrotnie bardziej obciążone aniżeli te na Ziemi Olsztyńskiej.

Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury zapewnił, że obwodnica Olsztyna musi zostać zrealizowana, bo decyzje już zapadły i chociażby na przygotowanie dokumentacji technicznej wydatkowano już duże kwoty.
R E K L A M A
banner
- Wszystkie opinie czy pogłoski, że Prawo i Sprawiedliwość będzie blokowało tę inwestycję są nieuczciwe, niegodziwe i nieprawdziwe - podsumował Andrzej Adamczyk.

Natomiast poseł Jerzy Szmit stwierdził, że związana z wypowiedzią posła Adamczyka „burza”, w istocie miała przysłonić zaniechania rządu PO-PSL w sprawie modernizacji drogi krajowej nr 16.

- Nadal nie ma decyzji co do dalszej modernizacji drogi nr 16 - stwierdził olsztyński poseł. - Dzisiaj podpiszemy list do premier Ewy Kopacz, aby droga nr 16 została wpisana do wykazu dróg ekspresowych. Jeżeli to zostanie zrealizowane, to będzie znacznie większa szansa, aby droga nr 16 była modernizowana na całym jej przebiegu, od Grudziądza, po granicę Litewską, przez całe województwo warmińsko-mazurskie. Bo dzisiaj padło zapewnienie, że modernizacja będzie szła dalej, ale mówimy tylko o odcinku między Borkami Wielkimi a Mrągowem. To zaledwie 14 kilometrów.

W części przeznaczonej na pytania dziennikarzy, poseł Adamczyk tłumaczył się ze swojej, co najmniej niefortunnej wypowiedzi dla Radia Kraków. Jak się tłumaczył, można usłyszeć i zobaczyć na naszym filmie wideo z konferencji. Nie wszystkie pytania do posła jednak padły. Przeszkodziła burza - tym razem nie medialna, a taka prawdziwa - z ulewnym deszczem i piorunami, która gwałtownie przerwała to spotkanie posłów z dziennikarzami pod chmurką.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~marek / 2015-07-30 13:09
Przecież poseł Adamczyk z niczego się nie wycofał. Pomijając oficjalne "uprzejmości" powiedział, że skoro obwodnica Olsztyna jest na tak zaawansowanym etapie to już trudno, niech się buduje ale gdyby była w planach i rządziło by PiS to pewnie by nie powstała. Pytanie czy mamy jakąkolwiek szansę na kolejny odcinek obwodnicy jeśli PiS dojdzie do władzy. Jedynym powodem dla którego będę głosował na PiS jest szansa budowy 16tki na całej długości. Bez tej drogi będziemy gospodarczym skansenem i jest to też bardzo ważna droga "spinająca" kraje bałtyckie UE. Ale stanowisko PiSu co do obwodnicy Olsztyna czy jakiejkolwiek innej obwodnicy jest co najmniej dziwne. Obwodnica Olsztyna jest ważniejsza niż 7ka do Krakowa i nie mówię tego jako mieszkaniec Olsztyna! Mało tego, każda obwodnica, nawet mniejszych miejscowości jest ważniejsza niż 7ka do Krakowa. Przejazd przez miasta i mniejsze miejscowości to największe spowalniacze ruchu na drogach krajowych. Obwodnice powinny powstawać jako pierwsze, najważniejsze i priorytetowe odcinki bo tranzyt przez miasto spowalnia ruch w znacznie większym stopniu niż wąska droga w terenie niezabudowanym, utrudnia życie mieszkańcom i stwarza dużo większe niebezpieczeństwo niż droga "w polu". Weźcie to pod uwagę posłowie PiS i posypcie głowę popiołem.
~majusia / 2015-07-29 12:34
Teraz GW powinna "odszczekać" nadinterpretację słów pana Posła Adamczyka, tym bardziej że pan poseł przesłał GW stosowne oświadczenie-sprostowanie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa posłów PiS ws. obwodnicy Olsztyna

»

28-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl