Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-07-28 21:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Wieczór Folkowy na pięciolecie Muzycznych Inhalacji już w piątek

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
Szykuje się wyśmienita, wielokulturowa uczta. W menu m.in. bałkańskie, ukraińskie i arabskie dźwięki ze szczyptą improwizacji. Już w najbliższy piątek (31.07), o godzinie 19.00, w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie wystąpią m.in.: Dobroto, Annutara i Ritual Art Orchestra. Wieczór folkowy jest podsumowaniem kameralnego cyklu koncertowego pod nazwą Muzyczne Inhalacje współtworzonego od pięciu lat przez Miejski Ośrodek Kultury i grupę Muzycznych Inhalatorów.

Dobroto powstało w styczniu 2011 roku z muzycznej współpracy pomiędzy ełckimi instrumentalistami z formacji Tygiel Folk Banda a gdańską grupą śpiewaczą Kadarka. Inspiracje muzyków leżą gdzieś między muzyką bałkańską a bliskowschodnią. Ideą projektu jest połączenie wielogłosu z szeroko pojętą muzyką świata. Śpiewaczki tradycję wokalną wyniosły z domów. Ich śpiew jest przez to niezwykle prawdziwy. Motywem przewodnim zespołu są więc ukraińskie pieśni tradycyjne.

Tradycyjne pieśni śpiewane w wielogłosach na leśnych dolinach, w starych chatach, nad kaszubskimi jeziorami Annutara pełnymi garściami czerpie z kultury bałkańskiej, romskiej, ukraińskiej i polskiej. W twórczości grupy można też znaleźć utwory inspirowane muzyką żydowską, arabską, leśną i szamańską. Historia trójmiejskiego zespołu sięga niedalekich czasów, kiedy to założyciele studiowali na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.
R E K L A M A
banner
Zespół Ritual Art Orchestra został założony w Bydgoszczy w 2013 roku przez Bogusława Raatza oraz Waldemara Knade, wówczas pod nazwą Ritual Duo. W szerokim składzie zespołu są: Bogusław Raatz, Misha Ogorodov, Daniel Mackiewicz, Eurazja Srzednicka oraz Sławomir Ciesielski (niegdyś perkusista Republiki i legendarny skrzypek jazz-rockowy Steve Kindler, który współpracował z takim sławami, jak Mahavishnu Orchestra czy Jeff Beck. Propozycja zespołu to interesująca i wysmakowana, różnorodna stylistycznie muzyka, gwarantująca niepowtarzalny klimat.

Muzyczne Inhalacje to projekt stworzony przez grupę przyjaciół i pasjonatów muzyki, którzy postanowili połączyć swoje siły z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie i wspólnie działać na rzecz kultury miasta oraz regionu. Zespół Inhalatorów z sukcesem łączy nastrojowe wieczory towarzyskie z występami twórców ambitnej, rzadko komercyjnej muzyki. Słowem - konfrontuje gusta muzyczne i literackie, tworząc stały program spotkań, zapewnia pewną i niepowtarzalną rozrywkę wszystkim lokalnym miłośnikom interesujących dźwięków.

Bilety na koncert, w cenie 20 zł, są dostępne do kupienia w:

» Informacji Kulturalnej MOK, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt., 11.00-17.00)
» Galerii Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-ndz., 12.00-19.00)
» Miejskiej Informacji Turystycznej, ul. Jana Pawła II 1 (pn.-pt., 10.00-18.00)
» W-M Regionalnej Organizacji Turystycznej, ul. Staromiejska 1 (pn.-pt., 8.00-16.00)
oraz on-line na stronie ► www.bilety.mok.olsztyn.pl

Po koncercie after party w pubie „Sowa”.

Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl