Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-08-08 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Sakhornowy duet zagrał w Parku Centralnym

Olsztyn24
Tenor Horn Duo w Parku Centralnym | Więcej zdjęć »
Gdy w ubiegłym roku do użytku został oddany Park Centralny, biuro promocji Urzędu Miasta otrzymało zadanie „ożywienia” tej nowej przestrzeni miejskiej. Jednym z pomysłów na przyciągnięcie mieszkańców Olsztyna i turystów do parku nad Łyną były „Podwieczorki ze sztuką w Parku Centralnym”. Inicjatywa sprawdziła się, więc również w tym roku, w każdą wakacyjną sobotę o godz. 18. odbywają się godzinne spotkania z kulturą - zarówno tą popularną, jak i wysoką. Dzisiaj (8.08) dla tych, którzy oparli się pokusie wyjazdu nad jezioro, wystąpiło Tenor Horn Duo, grające na rzadko spotykanych instrumentach - sakshornach tenorowych.

- Sobotnie spotkania ze sztuką w parku centralnym wrosły już w kalendarz olsztyńskich wydarzeń - mówi Krzysztof Otoliński, dyrektor biura promocji Urzędu Miasta Olsztyna. - Stali bywalcy Parku Centralnego już wiedzą, że w każdą sobotę czekamy na nich przy parkowej fontannie, chyba że pogoda nie sprzyja wydarzeniom pod gołym niebem, kiedy impreza może być odwołana, albo przeniesiona pod dach.

Dzisiaj pogoda też nie bardzo sprzyjała organizacji koncertu w Parku Centralnym, bo nadzwyczaj wysoka temperatura zachęcała raczej do skierowania swoich kroków na miejską plażę niż do parku, to jednak znalazło się kilkudziesięcioro chętnych do wysłuchania koncertu dwójki młodych artystów z Iławy. Komu było gorąco, słuchając koncertu kąpał się w fontannie, albo moczył nogi w Łynie.
R E K L A M A
banner
Występujący dzisiaj w parku duet działa od poprzedniego roku. Agatę Silakowską, absolwentkę Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie i iławskiej szkoły muzycznej oraz Rafała Krauze - puzonistę filharmonii i kapelmistrza MOD w Iławie charakteryzuje miłość i pasja do unikatowego instrumentu jakim jest sakshorn tenorowy. Swą obecność na scenach muzycznych instrumenty te zawdzięczają Ryszardowi Wagnerowi, który podczas rozbudowy orkiestry pod koniec XIX wieku dodał sakshorny do składu kilku swych kompozycji. Instrumenty te to doskonałe wypełnienie między puzonami a tubami. Teraz są głównie wykorzystywane w orkiestrach dętych na całym świecie. W repertuarze dzisiejszego koncertu znalazły się bawarskie duety barytonowe oraz kompozycje autorów amerykańskich.

Do końca tegorocznych wakacji pozostały jeszcze trzy „Podwieczorki ze sztuką w Parku Centralnym”: 15, 22 i 29 sierpnia. Usłyszymy i zobaczymy kolejno: Trio Fortepianowe, Szkołę Tańca Monstars i kwartet smyczkowy Avista. Przypominamy, że koncerty rozpoczynają się o godz. 18., a udział w koncertach jest darmowy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podwieczorek ze Sztuką w Parku Centralnym w Olsztynie

»

08-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl