Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-08-17 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Profesor Lucjan Marzewski nie żyje

Olsztyn24
Odszedł prof. Lucjan Marzewski

Zmarł profesor Lucjan Marzewski - kompozytor, chórmistrz, wykładowca olsztyńskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie, 20 lat pełnił również funkcję kierownika muzycznego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Miał 72 lata.

Profesor Lucjan Marzewski był znanym i cenionym obywatelem stolicy Warmii i Mazur, nie tylko jako wybitny wykładowca akademicki, ale również dyrygent olsztyńskiego Chóru Męskiego „Surma” i konsultant artystyczny chóru „Canzonetta” z Dobrego Miasta.

Pracował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, w której piastował kolejno stanowiska kierownika Katedry Wychowania Muzycznego, prodziekana Wydziału Pedagogicznego, prorektora i dziekana Wydziału Wychowania Artystycznego oraz kierownika Katedry Muzyki. Do 2010 roku pełnił funkcję dyrektora Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracował także w Akademii Muzycznej oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy.
R E K L A M A
banner
Opublikował wiele utworów muzycznych, m.in. „Pieśni Warmii i Mazur na chóry a capella” i własnych kompozycji. Był autorem „Rapsodii Kopernikowskiej” napisanej dla uczczenia 40-letniego pobytu Mikołaja Kopernika na Warmii, zasiadał również w jury Konkursu Kompozytorskiego odbywającego się w ramach festiwalu „O Warmio moja miła”.

Został uhonorowany odznaczeniami „Zasłużony Działacz Kultury”, „Zasłużony dla Warmii i Mazur” oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Komentarze [1]
~MGB / 2015-08-18 11:28
Szkoda. To był porządny gość. Pamiętam go jeszcze ze studiów.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl