Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-08-18 16:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierogowy rekord pobity!

Olsztyn24
Pierogowa uczta w Biesowie (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
O 8 tysięcy sztuk został pobity ubiegłoroczny rekord ilości pierogów przygotowanych na IX Ucztę Pierogową. Na tych, którzy 15 sierpnia przyjechali do Biesowa, czekały aż 43 tysiące pierogów! To jedna z najbardziej popularnych imprez, które od lat wspiera Powiat Olsztyński.

Miłośnicy pierogów mogli przebierać i wybierać, bo gospodynie z Biesowa, Wilim, Czerwonki i Kobułt przygotowały chyba wszystkie możliwe wersje farszów. Każdy mógł więc z uśmiechem na ustach złożyć zamówienie na swoje ulubione pierogi. Dzieci tradycyjnie zamawiały te z jagodami i truskawkami, starsi preferowali ruskie, z mięsem oraz z kapustą i grzybami. Natomiast smakosze i ciekawscy sięgali po pierogi warmińskie lub ze szczupakiem, na które przepisu gospodynie z Wilim nie chciały zdradzić.

- Uczta Pierogowa w Biesowie jest jedną z tych imprez, które przyciągają nie tylko mieszkańców gminy Biskupiec, ale całego regionu i kraju – mówiła podczas wydarzenia starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. – Doceniam trud, jaki został włożony w przygotowanie tak wielkiej ilości pierogów, w dodatku tak różnorodnych. Dziękuję za tę pracę, bo dzięki niej promowane jest nie tylko Biesowo, czy gmina Biskupiec, ale cały powiat olsztyński. I to w dodatku w sposób niezwykle smakowity.
R E K L A M A
banner
W bogatym programie imprezy nie zabrakło konkursów na temat warmińskich zwyczajów, regionu i oczywiście pierogów. Nagrody ufundowali Burmistrz Biskupca i Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla najmłodszych – były przejażdżki końmi i dmuchane skakańce. Na scenie zaś zaprezentowali się: Kapela Podwórkowa, Wapniaki, The Drumks, Ścigani oraz Maryla Druga, która do Biesowa przyjechała limuzyną, by chwilę potem z całą widownią zaśpiewać znane i lubiane przeboje Maryli Rodowicz. Pojawił się też zespół Taling Brothers wykonujący covery popularnego w latach 80-tych duetu Modern Talking.

Zdaniem organizatorów, tegoroczna edycja imprezy udała się wyjątkowo.

- Dopisało wszystko: pogoda, publiczność, artyści na scenie, a przede wszystkim pierogi! - śmieje się Janusz Radziszewski, na co dzień również radny Powiatu Olsztyńskiego. - Moim zdaniem najlepsze były z jagodami, ale te z rybą też były wyśmienite. I choć udało nam się pobić rekord w ilości przygotowanych pierogów, to były tak dobre, że już około godz. 17:00 wszystkie zostały zjedzone. Kto nie zdążył spróbować, niech żałuje.

I niech to będzie zachętą do uczestnictwa w przyszłorocznej, jubileuszowej Uczcie Pierogowej!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl