Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-08-19 16:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Pszczelarze zapraszają na miód!

Olsztyn24
Ten rok był dobry dla pszczół i pszczelarzy
Tegoroczne lato nieuchronnie dobiega końca. Uzmysławia nam ten przykry fakt kalendarz imprez Olsztyńskiego Lata Artystycznego, a w szczególności figurujący w tymże kalendarzu, a zaplanowany na najbliższą niedzielę (23.08), festyn pszczelarski pod hasłem „Pszczoły i miód”.

- To już 22. edycja naszego festynu - mówi Tadeusz Miciuta, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Olsztynie, wspólnie z MOK organizującego niedzielny festyn. - Naszym celem jest stworzenie mieszkańcom Olsztyna możliwości zaopatrzenia się w miód z tegorocznego miodobrania bezpośrednio od pszczelarzy, po niewygórowanych cenach. Poza tym promujemy pszczelarstwo i jego produkty, których właściwości są nieocenione dla zdrowia i samopoczucia ludzi.

Festyn rozpocznie się o godzinie 9.00 na placu przed Halą Widowiskowo-Sportową Urania. O godzinie 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie imprezy z udziałem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, który jest honorowym patronem pszczelarskiej imprezy. Zakończenie zaplanowane zostało na godzinę 16.00.
R E K L A M A
banner
Głównym „bohaterem” festynu będzie miód. Jak twierdzi Tadeusz Miciuta, ten rok był udany dla pszczelarzy, miodu wysokiej jakości i różnych rodzajów na pewno więc nie zabraknie. Zorganizowanie stoisk sprzedaży miodu zapowiedziało 10. pszczelarzy. Na tych stoiskach będzie można nabyć również inne niż miód wytwory pszczelej pracy. Na placu przed Uranią pojawią się także stoiska z żywnością i rękodziełem.

Wzorem lat ubiegłych pszczelarze zorganizują konkurs wiedzy o pszczelarstwie i pszczołach. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Będzie też część artystyczna. Starszym zapewne przypadną do gustu piosenki śpiewane przez Magdalenę Łowkiel i Annę Jakończuk. Młodszych zabawiać będzie firma Remmic Art University.

W imieniu Rejonowego Koła Pszczelarzy w Olsztynie i olsztyńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury zapraszamy na niedzielny festyn.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl