Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2015-08-21 12:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmińskie pejzaże w urzędzie

Olsztyn24
Wystawa fotografii Jolanty Kolinko w olsztyńskim starostwie (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
„Moja kochana Warmia” – to tytuł wystawy prac Jolanty Kolinko, fotografki i poetki, która choć od lat mieszka w Olsztynie, ciągle wraca na warmińską wieś. Tu szuka zamglonych poranków, tęczy nad wiejską ścieżyną, kropli rosy na pajęczynie i śladów zwierzyny wśród traw. To, co odnajdzie, zatrzymuje na fotografii. Od środy 19 sierpnia prace tej niezwykle wrażliwej artystki można oglądać w urzędowej galerii Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

- Spędziłam dzieciństwo na prawdziwej wsi, takiej z tradycjami. Pamiętam psoty na Nowy Rok, koszenie kosą trawy, wypasanie trzody. Te wspomnienia mnie inspirują. Wiem, co chcę sfotografować, znam układ słońca w danym miejscu o określonej godzinie, więc wstaję wcześnie i jadę za miasto – opowiada Jolanta Kolinko.

Na wystawę w urzędzie składa się 17 fotografii zrobionych między innymi w okolicach Bartąga, Dywit, Starego Olsztyna i Klebarka Wielkiego. Wśród nich są prace nagrodzone na krajowych i międzynarodowych konkursach. W 2015 roku Jolanta Kolinko została laureatką III edycji konkursu fotograficznego „ZŁOTY KADR” w kategorii Dokument, organizowanego przez ASF INTERNATIONAL FINE ART PHOTOGRAPHY. Zdobyła też wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Taki Pejzaż” im. H. Rogozińskiego. Jej zdjęcia są wykorzystywane w albumach, przewodnikach, kalendarzach i czasopismach. Obecnie drukowany jest dwujęzyczny przewodnik po skansenie w Olsztynku ze zdjęciami Jolanty Kolinko.
R E K L A M A
banner
Autorka jest członkinią Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”. A ponieważ jest też poetką (w 2008 roku wydała tomik pt. „Nigdy nie przestawaj marzyć”), chciałaby kiedyś wydać album swoich poezji opatrzony autorskimi fotografiami.

Wystawę w urzędzie można oglądać do końca września.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl