Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JZ | 2015-08-22 00:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowożeńcy pomagają zwierzętom

Olsztyn24
Anna i Łukasz Sawaniewscy poprosili gości weselnych o karmę dla potrzebujących zwierząt | Więcej zdjęć »
Ślubna moda na pomaganie - zamiast kwiatów proszą gości o karmę dla potrzebujących zwierząt. Młoda para z Olsztyna postanowiła w niecodzienny sposób uczcić najważniejszy dzień w życiu.

Łącznie ponad 140 kilogramów karmy dla psów i kotów - suchy pokarm, puszki i dwa bukiety zrobione z przysmaków, to efekt ślubnej zbiórki jaka odbyła się w Olsztynie. Zgromadzona żywność została przekazana organizacji działającej na rzecz bezdomnych zwierząt.

- To dla nas duże wsparcie. Szukamy stałych i tymczasowych domów dla naszych podopiecznych, dokarmiamy i leczymy. Ze względu na wysokie koszty większość działań jest możliwa jedynie dzięki pracy wolontariuszy i przekazywanym darowiznom - tłumaczy Julita Zadworna, prezes stowarzyszenia Miasto Dobre Dla Zwierząt, które otrzymało prezenty od weselników. - Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na posiadanie własnego pupila, ale każdy może mieć swój wkład w pomoc tym bezdomnym. Liczy się każdy gest – od adopcji do wyprowadzenia na spacer czy wystawienia miski z wodą w upalny dzień – dodaje.
R E K L A M A
banner
- Niektórzy proszą o książki, inni o alkohol. My na co dzień otaczamy się zwierzętami, więc pomysł pomocy czworonogom przyszedł naturalnie. Zaproszeni goście nie kryli zdziwienia, ale z entuzjazmem włączyli się do zbiórki - przyznają Anna i Łukasz Sawaniewscy, nowożeńcy i organizatorzy akcji.

Jak wyjaśnia Marta Cichoń, lekarz weterynarii - mimo, iż świadomość w tym zakresie jest coraz większa, problem bezdomności zwierząt jest poważny. Gminy nie są w stanie same sprostać skali tego zjawiska. Zwierzęta, często głodne i chore pozostawione bez opieki mają małe szanse na przeżycie w mieście.

Według danych Najwyższej Izby Kontroli, polskie schroniska dla zwierząt są przepełnione, a ponad 70% nie spełnia odpowiednich wymagań. Liczba znajdujących się w nich podopiecznych nierzadko trzykrotnie przekracza ilość dostępnych miejsc.
Z D J Ę C I A
Komentarze [4]
~kadrel / 2015-08-25 01:03
Pomysł dobry, tylko większość gości idzie po najmniejszej linii oporu i kupuje dyskontowe badziewie z zerową zawartością mięsą. Tego zwierzaki nie jedzą. A już na pewno nie powinny te ze schronisk, gdzie trafiają psy i koty wychudzone i wygłodniałe. One powinny dostawać dobrą jakościowo karmę, a nie takie śmieci.
~widz / 2015-08-23 11:16
Pierwsi czy popiątni nieważne. Warto takie akcje upowszechniać. Młodej parze gratulacje za pomysł i wszystkiego najpiękniejszego na nowej drodze życia!
~strzalka44 / 2015-08-22 21:01
Fajny gest ale to nic nowego ;) my wpadliśmy na to 3 lata temu i podejrzewam ze nie bylismy pierwsi ;)
~Pani / 2015-08-22 10:56
Super ludzie. Gratulacje!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl