Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-08-22 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie trwają obchody 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności

Olsztyn24
Rocznicowa uroczystość na Placu Solidarności | Więcej zdjęć »
W Olsztynie rozpoczęły się dziś (22.08) regionalne obchody 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność. Uroczystości zorganizował Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność w Olsztynie.

Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się w południe od mszy świętej w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy przewodniczył ks. abp koadiutor Józef Górzyński.

Główna część dzisiejszych uroczystości odbyła się pod pamiątkowym obeliskiem na Placu Solidarności. Tam uczestnicy rocznicowych obchodów wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego i hymnu Solidarności. Z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili Józef Dziki - przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność i Tadeusz Majchrowicz - zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Pod obeliskiem Solidarności złożono wieńce i wiązanki kwiatów, a także zapalono znicze. Wysłuchano też kilku ballad w wykonaniu barda Solidarności Anatola Filipkowskiego.

Z Placu Solidarności uczestnicy rocznicowych obchodów przemieścili się do Hali Widowiskowo-Sportowej Urania, gdzie m.in. wręczone zostały pamiątkowe medale. Dzisiejsze uroczystości w Uranii zakończy koncert w wykonaniu artysty kabaretowego Jana Pietrzaka oraz zespołu Żuki.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~allensteiner / 2015-08-22 19:54
Warto z tej okazji dokładnie przeczytać wszystkie 21 postulatów...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
35. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

»

22-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl