Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-08-27 19:49 | Rozmiar tekstu: A A A
Powiatowo-Gminne Dożynki w tym roku odbędą się w Barczewie

Plon niesiemy, plon...

Olsztyn24
 
W powiecie olsztyńskim kończą się żniwa. To, co nam, podróżującym drogami w sąsiedztwie pól ze złotymi kłosami, wydaje się tak malownicze i romantyczne, dla rolników oznacza ciężką pracę. Tym bardziej, że tegoroczna susza dała się im we znaki... Doskonałą okazją, by podziękować hodowcom, ogrodnikom, sadownikom i pszczelarzom za ich trud, jest Święto Plonów.

Dożynki to piękna, stara, polska tradycja, która już za kilka tygodni będzie obchodzona w całym regionie. Powiatowo-Gminne Dożynki w tym roku odbędą się w sobotę 5 września w Barczewie. Zgodnie ze zwyczajem, rozpoczną się o godz. 13 uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Anny i św. Szczepana. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 14 w amfiteatrze miejskim, w którym m.in. zostaną uhonorowani najlepsi rolnicy i producenci rolni z terenu powiatu olsztyńskiego, rozstrzygnięty zostanie też konkurs „Poprawa estetyki miasta i obszarów wiejskich na terenie gminy Barczewo”.

Poznamy też laureatów konkursów - powiatowego i gminnego - na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jak się okazuje na ten punkt programu czeka też Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.
R E K L A M A
banner
– Co roku podziwiam niebywały kunszt, z jakim mieszkańcy naszego powiatu wykonują wieńce z darów natury. Dożynki to piękne święto. To czas, w którym możemy podziękować rolnikom, a mamy przecież, za co. Produkty pochodzenia rolniczego z naszego powiatu są najwyższej jakości, o czym wiemy nie tylko my, na co dzień korzystający z nich w swoich domowych kuchniach, ale też nasi partnerzy gospodarczy z innych krajów. To też świetna okazja do zwykłego, ludzkiego "pobycia" ze sobą, jednocześnie kultywując starą polską tradycję. Gorąco zachęcam wszystkich do udziału w Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Barczewie – zaprasza starosta.

W trakcie imprezy 5 września nie zabraknie dobrej zabawy przy dźwiękach zespołów Węgojska Strużka, Cover Day i Faster. Organizatorzy zaplanowali także „Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa”, pokazy sportowe, gry i zabawy „z dawnych lat” dla najmłodszych uczestników. Na terenie imprezy rozstawiony zostanie Punkt Promocji Zdrowia, w którym można będzie zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć sprzęt ratowniczy oraz wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych (spirometryczne, ciśnienia krwi, glukozy).

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl