Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-27 20:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Piosenka przypomni Ci... o bezpieczeństwie!

Olsztyn24
Jerzy Połomski | Więcej zdjęć »
Jerzy Połomski będzie gwiazdą kolejnej odsłony programu Bezpieczny Olsztyn. Tematem przewodnim tym razem – bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tegoroczna kulminacja akcji odbędzie się w sobotę, 5 września, na olsztyńskiej starówce.

Olsztyn jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które z powodzeniem zrealizowało program zsynchronizowanego działania wszystkich służb w sytuacjach kryzysowych, rozszerzony o czynne współdziałanie z mieszkańcami, czy organizacjami społecznymi. Program sukcesywnie poszerzany i modernizowany, dziś pochwalić się może chociażby bardzo nowoczesną aplikacją o tej samej nazwie. Dzięki instalacji na smartfonie, czy tablecie, na bieżąco jesteśmy informowani o wszelkiego rodzaju awariach, czy zdarzeniach drogowych mających miejsce w Olsztynie i okolicach.

- Dużą rolę w programie pełni także kształtowanie świadomości mieszkańców, tworzenie klimatu dla potępiania zachowań naruszających zasady bezpiecznego życia - mówi Andrzej Lisowski, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności olsztyńskiego ratusza.
R E K L A M A
banner
Od samego początku w program mocno zaangażowany jest Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

- Pojęcie bezpieczeństwa dziś ma bardzo szeroki zakres - mówi Błażej Gawroński, dyrektor MZPiTU. - Tym bardziej, że jedne zachowania powodują kolejne. Uzależnienie od narkotyków, alkoholu, czy dopalaczy nie dotyka przecież tylko osoby uzależnionej. Ma wpływ na rodzinę, a często także na osoby postronne - jak chociażby w przypadku zdarzeń drogowych, które powodują kierowcy „pod wpływem”. Dlatego działamy. Skupiamy się zarówno  na skutkach jak i profilaktyce - dodaje dyrektor.

Tematem przewodnim sobotniego wydarzenia będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

- W ostatnim czasie stworzyliśmy systemowe podejście do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego, którego dużą siłą jest współpraca interdyscyplinarna  znacznej grupy osób – podkreśla Paweł Micek, Miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. – Wspólnie chcemy wypracować działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia liczby ofiar w wypadkach samochodowych.

- Tematy są trudne - mówi Krzysztof Otoliński, Dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna. - Dlatego staramy się tak dopracować formę przekazu, by mimo wszystko ludzie chcieli przyjść i czegoś pożytecznego się dowiedzieć.

W ramach  Bezpiecznego Olsztyna 5 września o godzinie 14.00 w Planecie 11 rozpoczną się zajęcia Rowerowej Wieczorówki.

- Wychodzimy naprzeciw licznym pytaniom i wątpliwościom olsztyńskich rowerzystów, dotyczących prawidłowych zachowań w ruchu drogowym - mówi Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy i inicjator Akademii.

Uwaga! Zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać najpóźniej do 4 września do godz. 12:00 na adres e-mail: arczak.miroslaw@olsztyn.eu.

******

PROGRAM BEZPIECZNEGO OLSZTYNA (wstęp wolny)

» od 14.00 (scena staromiejska) - wystawa sprzętu ratowniczego, pokazy ratownictwa drogowego, konkursy rodzinne, porady eksperckie, występy : Remmic Art Univrsity oraz Łukasza Ogonowskiego, Rowerowa Wieczorówka

» od 18.00 (amfiteatr) - Shantaż, gwiazda wieczoru: JERZY POŁOMSKI

Organizatorzy:
Miasto Olsztyn
Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM Olsztyna

Partnerzy: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Straż Miejska, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Oficer Rowerowy, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury, Michelin S.A.

Honorowy Patronat Prezydenta Olsztyna

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl