Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-09-01 15:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Zabrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2015/2016

Olsztyn24
Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty | Więcej zdjęć »
Uroczyste apele, spotkania z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami oraz pierwsza po przerwie wizyta w lekcyjnych salach. W szkołach stolicy regionu zainaugurowano dzisiaj (1.09) rok szkolny 2015/16.

Łącznie w uczniowskich ławach w Olsztynie zasiadło niemal 22,5 tys. dzieci i młodzieży. Tymczasem do przedszkoli zapisanych zostało ponad 3 tys. maluchów, a w oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych jest 166 dzieci. Do pierwszych klas podstawówek poszło 2340 uczniów, w tym 1541 dzieci 6-letnich.

W szkołach ponadgimnazjalnych zdecydowana rywalizacja między liceami ogólnokształcącymi a technikami. Do tych pierwszych trafiło 3650 uczniów, do drugich o jedną osobę więcej.
R E K L A M A
banner
- Robimy wszystko, aby uczniowie naszych szkół osiągali doskonałe rezultaty - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, zabierając głos podczas inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcącyh nr 3. - Poza przeszkoloną kadrą do tego potrzebne są jak najlepsze warunki w placówkach. Poprawiamy je w każde wakacje.

Nie inaczej było przed tym rokiem szkolnym. Lista inwestycji zrealizowanych przez olsztyńskie szkoły liczy 61 pozycji. Do tego trzeba doliczyć trzy duże zadania, za które odpowiada Wydział Inwestycji Miejskich. To remonty sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 22, nr 18 oraz w Gimnazjum nr 14 oraz modernizacja oświetlenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5.

W rozpoczętym właśnie roku szkolnym w olsztyńskich placówkach pracować będzie niemal 2,8 tys. nauczycieli oraz ponad 1,1 tys. osób zatrudnionych na stanowiskach niepedagogicznych. W dziewięciu placówkach podczas letniej przerwy zorganizowano konkursy na stanowiska dyrektorskie. Jedynie w Szkole Podstawowej nr 10 Annę Błaszkowską zmieniła dotychczasowa wicedyrektor Anna Żarczyńska.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja roku szkolnego w ZSO nr 3

01-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl