Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-09-01 19:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie z młodymi żeglarzami

Olsztyn24
Spotkanie starosty Małgorzaty Chyziak z młodymi żeglarzami | Więcej zdjęć »
Gdy opowiadają o zawodach uśmiechają się, a na ich twarzach widać spokój. Wystarczy jednak włączyć film z regat, żeby emocje powróciły. Mowa o licealistach z klasy mundurowej w Zespole Szkół w Olsztynku, którzy tydzień temu podczas XIV Mistrzostw Polski w klasie DZ w Giżycku zdobyli brązowy medal. 31 sierpnia spotkała się z nimi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

- Płynęliśmy 24 godziny, dzień i noc, bez snu - wspomina kapitan Krzysztof Suwiński, który przygotowywał młodzież do zawodów. - Zaangażowanie było ogromne. Przepłynęliśmy około 120 km, z czego 4-5 godzin na wiosłach. To było ekstremalne zadanie, a do tego doszły problemy techniczne. W sumie stawialiśmy i kładliśmy maszt 14 razy.

Młodzież rozpoczęła treningi w maju, od początku mogła liczyć na wsparcie i doping ze strony Ewy Orłowskiej, dyrektor ZS w Olsztynku.
R E K L A M A
banner
- Żeglarstwo to sport dla wybrańców. To też praca zespołowa. Wysiłek i zdobyte umiejętności przydadzą się im także potem, na przykład w sytuacjach stresowych. Myślę, że decyzja o wprowadzeniu do programu nauczania Wychowania wodnego była słuszna. Mając takich ludzi jak kpt. Krzysztof Suwiński i Dorota Linkiewicz można realizować nawet takie wariactwa jak udział w regatach – mówi dyrektor.

– W końcu świat należy do zwariowanych ludzi! – kwituje z uśmiechem starosta.

Na realizację wychowania wodnego klasy mundurowe otrzymały trzy dodatkowe godziny. W ramach zajęć młodzież będzie poznawała m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, będzie też kontynuowała naukę żeglarstwa.

- To świetna formuła szkolenia w klasie mundurowej. Na jachcie pada 37 komend, a przecież komendy w takiej klasie to podstawa. Można przy okazji sprawdzić, czy faktycznie dana osoba nadaje się do służby w formacjach mundurowych – ocenia Krzysztof Suwiński.

Małgorzata Chyziak z dużym zainteresowaniem słuchała relacji z zawodów w Giżycku. Młodzi żeglarze zaprosili starostę do wspólnego żeglowania.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego sukcesu. Widzę, że nauka w klasie mundurowej idzie w dobrym kierunku. A co do zaproszenia, kilometrów się nie boję, jeziora lubię, Was – jeszcze bardziej, więc kto wie - odpowiedziała pani starosta.

Tymczasem załoga z Olsztynka nie spoczywa na laurach. W sobotę 5 września bierze udział w regatach o Memoriał Braci Ejsmontów w Węgorzewie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl