Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-09-01 21:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Nagrody dla patriotów gospodarczych będą wręczone w środę w filharmonii

Olsztyn24
Kosynierzy Przedsiębiorczości 2014 (fot. archiwum autora)
W środę (2.09) o godz. 17:00, w sali Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, odbędzie się uroczysta III Gala Przedsiębiorczości „Kosynierzy Przedsiębiorczości”. Podczas uroczystości tytułem „Kosyniera Przedsiębiorczości „zostaną nagrodzeni przedsiębiorcy, którzy reprezentują wyłącznie polski kapitał, w prowadzonej działalności gospodarczej osiągają sukcesy, i którym nieobca jest wrażliwość społeczna. Gościem specjalnym uroczystości będzie były minister prof. dr hab. Witold Modzelewski.

- Kosynier - wczoraj jeszcze chłop, który przez akt nastawienia kosy na sztorc zrywa z poddańczą przeszłością, domagając się ekonomicznej i politycznej podmiotowości oraz partycypacji w procesie decyzyjnym - to symbol Polski walczącej - od insurekcji kościuszkowskiej, aż po kampanię wrześniową. Współcześnie patriotyzm kosynierów, rozumiany, jako oddolny poryw ku lepszemu bytowi, realizowany jest nie poprzez wielkie przedsięwzięcia, ale drobne działania, na co dzień - które urzeczywistniają laureaci wyróżnienia - w taki sposób sylwetki laureatów przedstawia Wiesław Łubiński, przewodniczący Kapituły „Kosyniera Przedsiębiorczości 2015.

Organizatorem Gali jest Olsztyńska Loża BCC i olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP przy współpracy z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Fundacją Wspierania i Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach, Fundacją Moda na Warmię i Mazury, Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerami Gali są: Piekarnia Tyrolska, MPEC Olsztyn, Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie, Firma Szynaka-Meble, Drukarnia Spręcograf,  IPB Iława, PGN Ostróda.
R E K L A M A
banner
Gwiazdą uroczystości będzie Jerzy Grunwald, kultowy wokalista zespołu No To Co i En Face. Szczyt popularności Jerzego Grunwalda w Polsce przypadł na końcówkę lat 60. i lata 70. Był wtedy jedną z najciekawszych gwiazd polskiego big beatu i muzyki pop. Śpiewał z zespołem No To Co na pierwszych najsłynniejszych jego płytach i z zespołem En Face. Jego łatwo rozpoznawalny głos i sprawił, że zdobył ogromną popularność, a w roku 1972 i 1973 uznany został za wokalistę roku. Był jednym z pierwszych polskich wokalistów, który nagrywał dla brytyjskiej słynnej wytwórni CBS. Od połowy lat 70-tych mieszkał w USA i Szwecji, koncertując po całym świecie.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl