Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-09-02 13:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Sportowa jesień w CRS Ukiel

Olsztyn24
Konferencja prasowa w CRS Ukiel | Więcej zdjęć »
Z dnia na dzień w Olsztynie zmieniła się pogoda, z dnia na dzień plaża miejska nad Jeziorem Ukiel opustoszała. Nie oznacza to jednak, że od dzisiaj Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel zamrze w oczekiwaniu na kolejny sezon letni. Sportowa jesień nad Jeziorem Ukiel zapowiada się bardzo atrakcyjnie zarówno dla miłośników ruchowej aktywności, jak i kibiców sportowych zmagań. O propozycjach na sportową jesień w CRS Ukiel nad mówili dzisiaj (2.09) podczas specjalnej konferencji prasowej w kapitanacie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński i organizator cyklu rowerowych maratonów MTB Cezary Zamana.

Już w najbliższą niedzielę (6.09) w Olsztynie wystartuje SK bank Mazovia MTB Marathon. Tym razem na miejsce rozgrywania zawodów wybrano tereny nad Jeziorem Ukiel oraz lasy Nadleśnictwa Kudypy w kierunku Gietrzwałdu. Organizatorzy nie ukrywają, że po Lesie Miejskim i terenach nad Jeziorem Długim chcą pokazać rowerzystom możliwości uprawiania ukochanej dyscypliny w kolejnym rejonie Olsztyna.

Miasteczko rowerowe zostanie zorganizowane nad Zatoką Miłą przy ul. Sielskiej. Tam też będzie start i meta maratonu. Do dyspozycji rowerzystów będą cztery trasy przystosowane do każdej grupy wiekowej: dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (28 km) i Mega (50km), natomiast dla najbardziej doświadczonych przygotowana została trasa najdłuższa - Giga, która liczy blisko 85 km! Przygotowano również propozycję dla maluchów, które będą mogły ścigać się na rowerach na niedawno oddanych do użytku boiskach sportowych nad Zatoką Miłą.
R E K L A M A
banner
Do tej pory na listach startowych maratonu znajduje się ponad 700 osób. Cezary Zamana spodziewa się, że ta liczba dojdzie do tysiąca. Zapisywać się jeszcze można za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.mazoviamtb.pl. Zgłosić się będzie można także w dniu maratonu, w biurze zawodów, które rozpocznie pracę o godz. 8.00. Pierwsi zawodnicy wyruszą na dystans Hobby na trasę o godz. 10.20. O godz. 11.30 wystartują rowerzyści na dystanse Fit, Mega i Giga.

Dodajmy jeszcze, że również w niedzielę, 6 września, na plaży miejskiej rozegrany zostanie mecz bokserski z cyklu Bitwa o Warmię, którego inicjatorem jest UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego. Początek walk na ringu pod gołym niebem o godz. 16.00.

Następna duża impreza sportowa jaka odbędzie się na terenie CRS Ukiel we wrześniu to IV Półmaraton Jakubowy. Impreza zaplanowana została na następną niedzielę, 13 września. Zawodnicy wystartują w samo południe z ulicy Jeziornej, a finiszować będą na deptaku plaży miejskiej.

Trzy pierwsze edycje Półmaratonu Jakubowego rozgrywano na ulicach w centrum Olsztyna. Zmianę trasy w tym roku wymusiły prace drogowe prowadzone przede wszystkim na al. Piłsudskiego. Dzisiaj jeszcze nie wiadomo, gdzie będą rozgrywane kolejne edycje półmaratonu - w centru miasta, czy nad Jeziorem Ukiel. Jak powiedział dyrektor OSiR Jerzy Litwiński, dużo zależeć będzie od opinii samych biegaczy.

Trasę tegorocznego Półmaratonu Jakubowego wyznaczono ścieżkami nad Jez. Ukiel, ale także ulicami Jeziorną, Sielską, Schumana i Lotniczą. Na czas biegu z ruchu zostanie wyłączona jedna nitka ulic Sielskiej i Schumana, natomiast po ulicach Jeziorna i Lotnicza będzie można przejechać samochodem tylko w przerwach pomiędzy biegaczami.

Aktualnie na listach startowych Półmaratonu Jakubowego znajduje się ponad 600 nazwisk, z tego ponad 200 biegaczy pochodzi z Olsztyna. Rejestrować się można jeszcze do 6 września, do 23.59, m.in. za pośrednictwem strony internetowej www.polmaraton.jakubowy.eu.

Na najlepszych uczestników biegu czekają nagrody pieniężne. Zwycięzcy biegu w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają po 1,5 tys. zł, za drugie miejsce nagroda wynosi 1 tys. zł, a za 3. - 500 zł. Nagrody po 300 złotych otrzymają też zwycięscy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Łączna pula nagród to 18,8 tys. złotych.

Podczas dzisiejszej konferencji prezydent Piotr Grzymowicz zapowiedział też otwarcie we wrześniu br. nowo wybudowanej bazy żeglarskiej na Słonecznej Polanie. Otwarcie nastąpi 26 września, a temu wydarzeniu towarzyszyć będą regaty żeglarskie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa przed SK bank Mazovia MTB Maraton i IV Półmaratonem Jakubowym

02-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl