Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-09-02 21:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto realizuje kolejne projekty OBO

Olsztyn24
 
Uczniowie podstawówki z Dajtek chodzą do szkoły oraz biblioteki nowym chodnikiem. Wygodniej można dostać się także do filii Biblioteki Miejskiej przy ul. Żołnierskiej.

Chodnik i przestrzeń przed Szkołą Podstawową nr 18 oraz Biblioteką Miejską przy ul. Żytniej w Dajtkach zyskały nowy wygląd. Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców osiedla, którzy skutecznie wspierali inwestycję zgłoszoną do poprzedniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nawierzchnia przy placówkach były w nie najlepszym stanie. Płytki chodnikowe były już mocno zużyte, poza tym popękany był mur oporowy otaczający zieleniec. Dlatego mieszkańcy zdecydowali, że warto odnowić to miejsce dzięki szansie, jaką daje budżet obywatelski. Za niemal 100 tys. złotych odbudowano od podstaw chodnik na odcinku 220-tu metrów, poza tym zadbano o okolicę odnawiając barierki wiodące do przejścia dla pieszych, w pobliżu pojawiło się także kilkadziesiąt nowych krzewów.
R E K L A M A
banner
Inną zrealizowaną już inwestycją są schody wiodące do filii Biblioteki Miejskiej nr 9 przy ul. Żołnierskiej. Stopnie były już zniszczone. Co więcej - nie miały poręczy, które ułatwiłyby wchodzenie albo schodzenie. Teraz to się zmieniło, bowiem poza naprawą nawierzchni schodów, wzdłuż nich ustawiono poręcze. Te prace kosztowały 10 tys. złotych.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl