Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-09-08 13:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy kontrakt z dyrektorem szkoły muzycznej

Olsztyn24
Janusz Ciepliński i Małgorzata Chyziak podpisują kontrakt (fot. SP)
Dyrektorem Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach dalej będzie Janusz Ciepliński. Zarząd Powiatu w Olsztynie jako organ prowadzący jednostkę, przedłużył kontrakt z dotychczasowym dyrektorem na kolejnych 5 lat.

Pod koniec minionego roku szkolnego placówka była kontrolowana pod względem merytorycznym i finansowym. Oceny dokonało też Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz rada pedagogiczna szkoły. Na tej podstawie Zarząd Powiatu w Olsztynie podjął decyzję o nieorganizowaniu konkursu na stanowisku dyrektora szkoły, tylko powierzeniu tej funkcji dotychczasowemu szefowi PSM.

– Nie było potrzeby organizowania konkursu – argumentuje starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. – Jesteśmy zadowoleni z kierunku rozwoju szkoły. Dla nas priorytetem są dzieci, które w szkole zarządzanej przez pana Janusza Cieplińskiego mają szansę rozwijać swoją wrażliwość i talent muzyczny.
R E K L A M A
banner
Dobre zdanie na temat PSM w Dywitach ma też Daniel Dramowicz, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

– Dzieje się tu dużo dobrego. Świetnym pomysłem była organizacja na przykład Regionalnego Konkursu Instrumentalnego „Muzyk – pierwsza klasa”, czy seminarium w Barczewie dla nauczycieli. To dobra perspektywa dla rozwoju szkolnictwa artystycznego w regionie, tym bardziej, że absolwenci PSM I st. w Dywitach mają możliwość kontynuacji nauki w szkole muzycznej II st., już w Olsztynie - mówi Daniel Dramowicz.

A jakie ma plany stary-nowy dyrektor?

– Powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B – śmieje się Janusz Ciepliński. – Przebudowałem swoje życie zawodowe pod kątem szkoły. Ta praca daje mi dużo radości, bo wierzę w edukację muzyczną. Moim głównym celem i marzeniem jest wybudowanie odrębnej siedziby placówki z prawdziwą salą koncertową. Z tych bliższych planów natomiast warto wymienić utworzenie filii w Dobrym Mieście. W naszym statucie już funkcjonuje zapis o rozpoczęciu tam zajęć edukacyjnych we wrześniu 2016 r.

– Widzimy dużą potrzebę utworzenia tu szkoły muzycznej - mówi wiceburmistrz Dobrego Miasta Beata Harań. - Na razie udało się nam się powołać do życia muzyczną „zerówkę”, do której zapisało się około 100 dzieci. Starsze dzieci muszą jeszcze w tym roku jeździć do placówki w Dywitach.

Całoroczne zajęcia przygotowawcze to nowość w szkole.

– Chodzi nam o to, żeby dzieci mogły się wcześniej zderzyć z procesem nauczania, a rodzice żeby zyskali świadomość, że to nie tylko przyjemność, ale też obowiązek codziennych ćwiczeń i zaangażowania w edukację dzieci – argumentuje dyrektor Ciepliński.

Od tego roku w bibliotece w Dywitach funkcjonuje szkolna fonoteka. Powstały też dwie nowe klasy instrumentalne – kontrabasu i perkusji. W szkole rozpoczyna działalność orkiestra smyczkowa, co jest konsekwencją wykorzystywania metody pedagogicznej Colourstrings.

Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. w Dywitach powstała w 2010 roku. Oprócz placówki macierzystej posiada trzy filie: w Barczewie, Biskupcu i Olsztynku. Obecnie w szkole uczy się 481 uczniów, z czego 115 to uczniowie I klasy. Nauka jest bezpłatna i odbywa się w cyklach 6- i 4-letnim. Organem prowadzącym szkołę jest Powiat Olsztyński, zaś nadzór merytoryczny nad placówką sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej podlegające Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl