Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-09-08 19:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Weterana odchodzono dzisiaj w Olsztynie

Olsztyn24
Uroczystość odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej | Więcej zdjęć »
Salę koncertową Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wybrali ponownie organizatorzy na miejsce uroczystości z okazji przypadającego na 1 września Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Dzisiejszą (8.09) akademię z tej okazji zorganizowali marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wojewoda warmińsko-mazurski oraz szef wojewódzkiego sztabu wojskowego w Olsztynie.

Dzień Weterana ustanowiony został przez Sejm RP w 1997 roku dla oddania hołdu obrońcom Ojczyzny i wspomnienia wszystkich tych, którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew. Jest to również święto tych, którzy służą podtrzymaniu pamięci o żołnierskich czynach przez pokolenia. Święto obchodzone jest 1 września, w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W uroczystości udział wzięli kombatanci z Warmii i Mazur, członkowie organizacji pozarządowych zrzeszających i wspierających kombatantów, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, przedstawiciele instytucji wspierających i współpracujacych z organizacjami kombatanckimi oraz młodzież szkolna.
R E K L A M A
banner
Podczas akademii do zebranych w sali koncertowej filharmonii przemówili marszałek Gustaw Marek Brzezin, wicewojewoda Grażyna Kluge i szef WSzW płk Andrzej Szczołek. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień:

» 2. Złotych Krzyży Zasługi
» 2. Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego,
» 2. Medali Pamiątkowych „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945”.

Akademię muzycznie ubarwiło trio muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, a zakończył występ występ Orkiestry Wojskowej 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga.

Uroczystości towarzyszyła również wystawa „Mazury widziały wojnę” zorganizowana przez Mazurskie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Wataha”, na którą składają się fotografie wykonane przez Arkadiusza Dziczka opatrzone tekstami Malwiny Krawczyk.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Weterana 2015

»

08-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl