Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-09-09 17:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorządy województwa, Olsztyna, Elbląga i Ełku będą wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa

Olsztyn24
Podpisanie listu intencyjnego w OPNT w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Sześćdziesiąt milionów euro Komisja Europejska przeznaczyła na stworzenie ekosystemu sprzyjającego powstawaniu oraz rozwijaniu innowacyjnych i technologicznych przedsiębiorstw typu start-up na terenie pięciu województw Polski Wschodniej. Część tych pieniędzy chcą wykorzystać samorządy z Warmii i Mazur. Dzisiaj (9.09) w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym podpisano list intencyjny inicjujący współpracę samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz samorządów Olsztyna, Elbląga i Ełku w tym zakresie. Podpisy pod dokumentem złożyli: wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, prezydent Elbląga Witold Wróblewski i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Wspomniany wyżej ekosystem to układ wychwytujący najlepsze pomysły z potencjałem na utworzenie rentownych przedsiębiorstw składający się m.in. z instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych, inwestorów i korporacji, ale także klimat sprzyjający kreatywności i rozwojowi przedsiębiorczości. Koordynatorami ekosystemu na Warmii i Mazurach będą parki naukowo-technologiczne w Olsztynie, Elblągu i Ełku. Parki wspólnie zbudują „Platformę startową”, dla nowych pomysłów biznesowych, która ma być kompleksowym programem rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw typu start-up, dzięki któremu pomysły biznesowe będą przekształcane w gotowe do komercjalizacji produkty bądź usługi oraz opracowywane będą dla nich rentowne modele biznesowe.

Przedsiębiorstwa typu start-up to nowo powstałe firmy, przeważnie technologiczne, związane z szeroko pojętymi innowacjami, które będąc w fazie inkubacji aktywnie poszukują nowych rynku zbytu i rentownego modelu biznesowego. Firmy te charakteryzują się wyższym niż w przypadku standardowych przedsięwzięć ryzykiem biznesowym oraz potencjalnie wyższym w stosunku do standardowych przedsięwzięć zwrotem z inwestycji.

Na wsparcie w ramach ekosystemu startupowego mogą liczyć pomysłodawcy (osoby fizyczne lub zespoły osób fizycznych) do 35. roku życia, w szczególności absolwenci szkół wyższych i studenci ostatnich lat studiów.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie listu intencyjnego ws. start-upów w OPNT w Olsztynie

09-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl