Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-09-11 23:03 | Rozmiar tekstu: A A A

„Laurencja” skończyła 25 lat

Olsztyn24
Jubileuszowe spotkanie Koła Rodzinnego PTTK „Laurencja” (fot. Anna Kopacz/Joanna Łukaszewska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie świętowano dzisiaj (11.09) jubileusz 25-lecia Koła Rodzinnego „Laurencja” przy Warmińsko-Mazurskim Oddziale PTTK w Olsztynie. Koło, którego inicjatorką była Barbara Waśkowska - honorowy członek PTTK (Kawaler Orderu Uśmiechu), liczy ponad 140 osób, które spotkają się m.in. na rajdach, wędrówkach i spływach kajakowych. Często są to całe rodziny, z młodszymi i starszymi dziećmi, które w czasie tych aktywnych spotkań uczą się jak przyjemnie spędzić czas, podziwiając otaczającą ich przyrodę.

Tak wyjątkowy jubileusz zgromadził mnóstwo członków i sympatyków koła, których powitała Zdzisława Łukaszewska, jego prezes. Spotkanie od początku nabrało uroczystego charakteru, dzięki wyjątkowemu wykonaniu utworu muzycznego przez Joannę Łukaszewską, która z kołem związana jest od 1988 r., gdy była czteroletnią dziewczynką.

Na oficjalnej gali zaprezentowano zdjęcia i wspomnienia osób biorących udział w spotkaniach na przestrzeni lat. Nie zabrakło też podziękowań i poczęstunku. Mariusz Wyżynis-Gawroński, który przejął rolę Barbary Waskowskiej, prowadząc zajęcia z młodzieżą, przeczytał wiersz zapisany w pamiątkowej księdze od Komisji Turystyki Pieszej wręczonej „Laurencji” jako prezent z okazji dzisiejszej uroczystości.
R E K L A M A
banner
Obecny na jubileuszu Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta przekazał życzenia w imieniu prezydenta Olsztyna.

Świętowanie umilił także występ Waleriana Ostrowskiego z zespołem, który zachęcił do wspólnych tańców, śpiewów i zabawy.

Dzisiejsza gala to nie koniec świętowania członków koła. W pierwszy weekend października spotkają się w Majdach, aby w swoim gronie i już mniej oficjalnie uczcić ten niezwykle ważny dla nich jubileusz.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl