Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-09-12 14:14 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP i Blur zaprosiły na I debatę literacko-fotograficzną

Olsztyn24
Od lewej: Tomasz Białkowski, Ewa Zdrojkowska i Michał Kotliński | Więcej zdjęć »
W Czytelni Książek Starego Ratusza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyła się wczoraj (11.09) I debata literacko-fotograficzna w ramach spotkań ph. „Szeroki kąt widzenia”, zorganizowana przez WBP i Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne Blur.

Od września w mury Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej powracają w nowej odsłonie spotkania z cyklu „Szeroki kąt widzenia”. Wykłady, które do tej pory stanowiły gratkę w przeważającej mierze dla miłośników fotografii, przybrały formę debaty, do której są zapraszani olsztyńscy pisarze.

Celem projektu jest promowanie i rozpowszechnianie lokalnej twórczości literackiej oraz fotograficznej, a także integracja tych dwóch środowisk kulturalnych Olsztyna. W listopadzie projekt zakończy wspólna wystawa fotograficzna w Galerii Stary Ratusz WBP, podczas której zaprezentowany zostanie katalog wystawy z fotografiami i relacjami ze spotkań z pisarzami. Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Cykl rozpoczęło wczorajsze spotkanie Tomasza Białkowskiego i Michała Kotlińskiego, poprowadzone przez dziennikarkę radiową Ewę Zdrojkowską. Pomyślane zostało jako dyskusja o literaturze i obrazie, widziana przez pryzmat szkieł fotografów z WMSF Blur.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii członków stowarzyszenia - Joanny Stepkowskiej, Pawła Gulewicza, Dariusza Poniewozika i Rafała Kaźmierczaka - na których sportretowani zostali bohaterowie wieczoru.

Spotkanie zarejestrowaliśmy na filmie wideo, zapraszamy do zapoznania się z nim.

Uczestnicy i terminy kolejnych debat:

» Zbigniew Chojnowski i Dawid Kraszewski
9 października/piątek/2015r., godz. 17.00; Stary Ratusz WBP

» Alicja Bykowska-Salczyńska i Marcin Cielecki
5 listopada/czwartek/2015r., godz. 17.00; Stary Ratusz WBP.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Debata literacko-fotograficzna z cyklu „Szeroki kąt widzenia”

»

11-09-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl