Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2015-09-15 22:04 | Rozmiar tekstu: A A A
Dwa koncerty w malowniczym kościele

Muzyczna uczta w Brąswałdzie

Olsztyn24
Koncert odbędzie się w kościele w Brąswałdzie | Więcej zdjęć »
Dwie duchowe uczty szykują się w najbliższy weekend (19-20.09) w malowniczym kościele św. Katarzyny w Brąswałdzie. W sobotę z koncertem wystąpi olsztyński zespół kameralny Pro Musica Antiqua, a w niedzielę odbędzie się koncert uczniów i nauczycieli Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.

Co ważne, podczas obu muzycznych wydarzeń będzie można wesprzeć datkami remont zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie, która z powodu pękających ścian i osuwającej się skarpy jest zamknięta od lutego 2014 roku.

– Cieszę się, że w dzieło pomocy włączyła się gmina, szkoła muzyczna, parafianie i mieszkańcy Bukwałdu – mówi ksiądz Stanisław Tkacz, proboszcz parafii w Brąswałdzie, pod którego opieką jest także kaplica w Bukwałdzie. – Dziękuję za zaangażowanie i zapraszam na wspaniałe koncerty.
R E K L A M A
banner
Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę 19 września o godz. 19. W pięknym i zasłużonym dla Warmii kościele zabrzmi koncert zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua pod kierownictwem prof. Leszka Szarzyńskiego. Będzie też można posłuchać opowieści historyka sztuki Marka Marcinkowskiego o dziejach powstania niezwykłych polichromii zdobiących mury kościoła.

Wykonanie malowideł zlecił na początku XX wieku ksiądz Walenty Barczewski, zasłużony proboszcz z Brąswałdu. Cenne malowidła przedstawiają dzieje Polski i Warmii (w tym biskupstwa warmińskiego), a wykonali je w latach 1908-1912 H. Zepter i J. Brandt. Wstęp na sobotni koncert jest bezpłatny. Gmina Dywity jest organizatorem koncertu. Koncert Zespołu „Pro Musica Antiqua” organizowany jest przez wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich jako „Zadanie pn. Koncerty muzyki kameralnej dawnych i współczesnych kompozytorów, organizowane w zabytkowych obiektach Warmii i Mazur realizowane w ramach pomocy finansowej z Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego w kwocie 20.000 zł”.

Z kolei w niedzielę 20 września o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uczniów i nauczycieli Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.

– W repertuarze koncertu znajdzie się muzyka klasyczna i popularna – mówi Janusz Ciepliński, dyrektor PSM w Dywitach.

W czasie niedzielnego koncertu zaplanowany jest też kiermasz ciast oraz zbierane datków na remont kaplicy w Bukwałdzie.

Organizatorzy niedzielnego koncertu to: Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywity, Parafia Brąswałd oraz mieszkańcy Bukwałdu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~mieszkancy / 2015-09-16 10:11
piekny i szczytny cel dziekujemy muzykom i uczniom
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl