Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-09-15 22:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Celnicy zrobili wielkie palenie…

Olsztyn24
Na tej stercie jest prawie 570 tys. zmielonych paczek papierosów (fot. IC Olsztyn)
Rekordową partię papierosów - prawie 570 tys. paczek  na raz – zniszczyli dziś (15.09) olsztyńscy celnicy. „Z dymem” poszły papierosy, które wcześniej zostały zatrzymane u przemytników na granicy polsko-rosyjskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem, taki towar nie podlega sprzedaży i jest po prostu niszczony.

Izba Celna w Olsztynie ma umowę z firmą utylizacyjną z województwa mazowieckiego. Tam papierosy najpierw są mielone w potężnym, wysokim na 15 metrów młynie, który zmienia je drobną krajankę. Ta z kolei jest przewożona do jednej z cementowni, gdzie trafia do pieca jako paliwo alternatywne.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Służby Celnej z Warmii i Mazur zatrzymali 1,6 mln paczek przemycanych papierosów.
R E K L A M A
banner
Więcej na temat pracy warmińsko-mazurskich celników będzie się można dowiedzieć podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Służby Celnej, które w tym roku odbędą się w 20 września br. na Rynku Starego Miasta w Olsztynie

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl