Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-09-17 17:45 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie obchodzono Dzień Sybiraka

Olsztyn24
Obchody Światowego Dnia Sybiraka w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Olsztynie, tak jak w innych miastach Polski, uroczyście obchodzono dzisiaj (17.09) Światowy Dzień Sybiraka. To święto obchodzone jest od 2004 roku, w każdą kolejną rocznicę zdradzieckiej napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Właśnie dzisiaj przypada jej 76. rocznica.

Uroczystości rozpoczęły się w auli Gimnazjum nr 12, noszącego imię Sybiraków, w którym odbyło się wręczenie okolicznościowych odznaczeń i patriotyczne przedstawienie w wykonaniu młodzieży z gimnazjum. Następnie uczestnicy uroczystości zebrali się przy pomniku Pamięci Zesłańców Syberyjskich. Spotkanie przy pomniku poprowadził Zygmunt Skotnicki, wiceprezes Zarządu Głównego i Prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Olsztynie.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, członek zarządu województwa Anna Wasilewska, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel wraz z wiceprzewodniczącym Zbigniewem Dąbkowskim. Obecni byli też Sybiracy, przedstawiciele służb mundurowych i NSZZ „Solidarność”, a także uczniowie olsztyńskiego Gimnazjum nr 12 i III Liceum Ogólnokształcącego.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Sybiraka 2015 w Olsztynie

»

17-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl