Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-09-21 13:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Filharmonia zaprasza seniorów 60+

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (26.09) o godz. 17. seniorzy mający co najmniej 60 lat będą mogli za darmo wziąć udział w projekcji spektaklu operowego „Fidelio. Pamięć Holokaustu”. Na projekcję zaprasza Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, biorąca udział w akcji „Kultura+60” pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”.

Spektakl zrealizowany został w ramach Projektu Funduszu Wymiany Kulturalnej przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena oraz Oslo Musikakademi ANS OSLO NORWAY. Akcja opery Ludwiga van Beethovena zostaje przeniesiona z XVIII-wiecznej Hiszpanii do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Osiadła po wojnie w Jerozolimie Leonora siedząc na wózku inwalidzkim opowiada wnuczkowi historię ocalenia z obozu swojego męża Florestana - żyda uczestnika polskiego ruchu oporu. Muzyczną ilustracją  jej opowieści są obszerne fragmenty opery „Fidelio” Ludwiga van Beethovena. Kierownictwo muzyczne spektaklu - Piotr Sułkowski, reżyseria - Julia Pevzner, scenografia - Adam Łucki.

Wstęp na projekcję spektaklu jest wolny - po uprzednim odebraniu zaproszenia w kasie Filharmonii. Kasa jest czynna: pon.- pt. w godz. 10-18
R E K L A M A
banner
W tegorocznej akcji „Kultura+60” w całym kraju bierze udział trzysta placówek kulturalnych. Wydarzenie zaplanowano na dwa dni: 26 i 27 września. W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Oferty skierowane przez placówki uczestniczące w weekendzie seniora są różne: od darmowych lub zniżkowych biletów wstępu, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty, po wycieczki z przewodnikami.

Weekend seniora z kulturą jest organizowany po raz trzeci. W pierwszym, który odbył się w 2011 r., wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem - w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl