Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-09-21 13:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Filharmonia zaprasza seniorów 60+

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (26.09) o godz. 17. seniorzy mający co najmniej 60 lat będą mogli za darmo wziąć udział w projekcji spektaklu operowego „Fidelio. Pamięć Holokaustu”. Na projekcję zaprasza Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, biorąca udział w akcji „Kultura+60” pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”.

Spektakl zrealizowany został w ramach Projektu Funduszu Wymiany Kulturalnej przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena oraz Oslo Musikakademi ANS OSLO NORWAY. Akcja opery Ludwiga van Beethovena zostaje przeniesiona z XVIII-wiecznej Hiszpanii do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Osiadła po wojnie w Jerozolimie Leonora siedząc na wózku inwalidzkim opowiada wnuczkowi historię ocalenia z obozu swojego męża Florestana - żyda uczestnika polskiego ruchu oporu. Muzyczną ilustracją  jej opowieści są obszerne fragmenty opery „Fidelio” Ludwiga van Beethovena. Kierownictwo muzyczne spektaklu - Piotr Sułkowski, reżyseria - Julia Pevzner, scenografia - Adam Łucki.

Wstęp na projekcję spektaklu jest wolny - po uprzednim odebraniu zaproszenia w kasie Filharmonii. Kasa jest czynna: pon.- pt. w godz. 10-18
R E K L A M A
banner
W tegorocznej akcji „Kultura+60” w całym kraju bierze udział trzysta placówek kulturalnych. Wydarzenie zaplanowano na dwa dni: 26 i 27 września. W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Oferty skierowane przez placówki uczestniczące w weekendzie seniora są różne: od darmowych lub zniżkowych biletów wstępu, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty, po wycieczki z przewodnikami.

Weekend seniora z kulturą jest organizowany po raz trzeci. W pierwszym, który odbył się w 2011 r., wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem - w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.
Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~Pani 2017 09 / 2017-09-23 13:07
Jestem tego samego zdania .Zreszta po co takie stare bezpłatne promocje sa w internecie tyle lat .przecież nie aktualne i po co ?
~Pani / 2015-09-23 14:07
Podzielam zdaniem przedmówcy...
~mibo / 2015-09-22 11:44
No super, tylko dla seniorów horror na weekend. BRAWO za darmowy repertuar. A może by ktoś pomyślał o muzyce lekkiej dla seniorów, a nie spektakl którego treść powala. LUDZIE KULTURY! Myślcie!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl