Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Dorota Sepczyńska | 2015-09-22 19:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Festiwal Filozofia Filmowo rozpocznie się już jutro

Olsztyn24
 
Już po raz szósty w ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki odbędzie się Filozofia Filmowo. Ten mały festiwal co roku oferuje kino filozoficzne dla każdego. Od 23 do 25 września za pomocą srebrnego ekranu połączymy filozofię i politykę.

Pokażemy cykl filmów dokumentalnych w formie rozmów Leszka Kołakowskiego ze znanymi autorytetami humanistyki o władzy, pamięci historycznej, sprawiedliwości społecznej, prawach człowieka i patriotyzmie. Przedpołudniowy program pierwszego dnia zamknie filmowy esej Pułapki rozwoju, przedstawiający świetnie zilustrowane diagnozy aktualnego kryzysu ekonomicznego i klimatycznego oraz ich skutki.

Drugiego dnia przedpołudniowy program zamknie podziwiana i nagradzana Śmierć człowieka pracy, pięć portretów rejestrujących ciężką fizyczną pracę współczesnych robotników.
R E K L A M A
banner
Środowe popołudnie i wieczór będzie okazją do zapoznania się z twórczością Jeana Vigo – autora kina awangardowego oraz Antonia Negri – współautora książki Imperium, nazywanej manifestem komunistycznym XXI wieku. We czwartek pod wieczór i wieczorem zaproponujemy dwa filmy poświęcone życiu i myśli Edyty Stein.

Poprzednie pięć edycji przyzwyczaiło stałych bywalców Filozofii Filmowo do formuły dwudniowej. Nieustannie staramy się rozwijać nasz festiwal, dlatego jego nowa edycja rozrosła się do trzech dni. W piątek odbędzie się wykład wybitnego artysty Janusza Połoma o polskim filmie awangardowym. Będzie też kontynuowany warsztat scenopisarstwa prowadzony przez Jana Zamojskiego. Nowością będzie przegląd krótkometrażowego filmu filozoficznego, podczas którego pokażemy filmy młodych zagranicznych i polskich twórców, którzy filmując inspirują się filozofią.

Zapraszamy do sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena na kino nakręcone filozofią.

Program festiwalu dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl