Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-09-22 20:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert „Spór lata z jesienią” na finał Olsztyńskiego Lata Artystycznego

Olsztyn24
Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy na scenie w Kamienicy Naujacka MOK (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wystąpili dzisiaj (22.09) Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy z koncertem pt. „Spór lata z jesienią”. Występ na głos i syntetyzatory zakończył tegoroczną odsłonę Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Artyści zaprezentowali premierowy materiał, inspirowany „Czterema porami roku” Antinio Vivaldiego. Swój występ podzielili na dwie części. Jako pierwsze zaprezentowali muzyczne wędrówki po „Lecie”, natomiast w drugiej części koncertu po „Jesieni”. Obie części otwierały i zamykały cytaty Mistrza Vivaldiego.

Muzyce towarzyszył pokaz zdjęć Henryka Ciruta z Olsztyna (lato w plenerach Warmii), Anny Wojszel z Wipsowa (figury taneczne na ulicach i dachach Olsztyna) oraz przyjaciół z Chicago: Pawła Szubzdy (Chicago oraz jesienny las i ogród), Justyny Sykały-Zięba (impresja na temat jabłek i liści) i Stanisława Kubicza (niebo, rośliny, rzeźby parkowe).
R E K L A M A
banner
Aby podkreślić nastrój zbliżającej się jesieni, Elżbieta Mierzyńska przyniosła piękne jabłka ze swojego sadu oraz własnoręcznie zrobione przetwory z jabłek (także z dodatkami innych owoców).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Halina G / 2015-09-25 17:47
A LATO ARTYSTYCZNE w Olsztynie było długie,koncertowo świetnie przygotowane i zaspakajało wszelki ,także wyrafinowany- apetyt na KULTURĘ!Brawo ,bravissimo!!Pozdrawiam Pana Dyrektora Marka Marcinkowskiego i Jego animacyjną EKIPĘ.
~Stanislaw -Chicago / 2015-09-25 00:28
Kazdy podejmowany koncert jest jedyny w swoim rodzaju, dobieranie tematu, starannie przygotowywane utwory, a potem dajemy z siebie wszystko , i to jest ta pasja , oraz gorace pragnienie dzielenia sie muzyka,to nam daja , i pokazuja ze muzyka ,ktora wykonuja , jest piekna , i warta poznania !!!
~Jola i Krzysztof / 2015-09-24 08:55
Dziękujemy za wspaniałe wrażenia muzyczno-wizualne! ... i za smaczne jabłkowe konfitury ...
~Zbyszek P - Chicago / 2015-09-23 17:23
Wspaniałe zakończenie okresu letniego i przejście w okres jesienny.Chociaż pogoda płata figle i lato wcale nie odchodzi, to ten koncert daje przedsmak tego, co nieuchronnie zbliża się.Ela i Andrzej, jak by natchnieni z innego wymiaru, dali wspaniały concert, wprowadzając słuchaczy w zadumę nad powtarzającym się cyklem życia przyrody, a i ludzkiego również.Myślę, że ich tworczość to coś ponadczasowego, a ostatni występ to krok do następnęj prezentacji jaka niewątpliwie nastąpi.Dodatki w postaci jabłek i przetworów, dały wyobraźni możliwość lepszego zrozumienia przesłania zawartego w tym koncercie.Brawo artyści.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Koncert „Spór lata z jesienią” w Kamienicy Naujacka MOK

»

22-09-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl