Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
IBW | 2015-09-23 02:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Półmetek projektu „10 wystaw na 10 lat Aresztu Sztuki”

Olsztyn24
Wernisaż w Oborze Sztuki w Głotowie | Więcej zdjęć »
Udało się dobić do półmetka, czyli piątej ekspozycji organizowanej w ramach projektu realizowanego przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki. Po dwóch olsztyńskich prezentacjach w czerwcu w Galerii Amfilada MOK i Pracowni Wojtka Dzieszkiewicza (ul. Dąbrowszczaków 18), była wystawa w Galerii Pod Belką w Nidzicy i w Bartoszyckim Domu Kultury. W piątek 18 września finisażem artyści zamykali bartoszycką, przygodę.

Najczęściej zadawane pytanie to dlaczego Areszt Sztuki? Bo to bardzo kontrowersyjnie brzmiąca nazwa stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia Iwona Bolińska-Walendzik wyjaśniała genezę nazwy. Stowarzyszenie powstało przede wszystkim, by promować regionalne przedsięwzięcia twórcze i integrować środowisko artystyczne. Ale ważnym celem na początku działalności były starania o powołanie Regionalnego Centrum Sztuki z siedzibą w obecnym areszcie śledczym. Temat co i rusz wraca na wokandę. A stowarzyszenie aktywnie zamierza w tym procesie uczestniczyć, bo uważa, że sztuka kształtuje przestrzeń i świadomość społeczną. Dlatego stowarzyszenie pozostało przy nazwie Areszt Sztuki.

W sobotę 19 września artyści ze stowarzyszenia świętowali kolejne otwarcie, tym razem w Galerii Obora w Glotowie, magicznym miejscu na Warmii. Swoje prace zaprezentowało ponad dwudziestu członków Aresztu Sztuki. Ekspozycja, na którą składają się obrazy, grafiki, rysunki, batiki, fotografie, ceramika i rzeźby została zaaranżowana przez Ewę Plichtę-Lubieniecką i Mirosława „Micię” Bojenko. Wydarzeniem był także koncert Ani Brody i Iwony Sojki.
R E K L A M A
banner
Atmosfera jaka towarzyszyła wernisażowi w Oborze Sztuki była bardzo rodzinna. Godzina wernisażu okazała się bardzo umowna, bo i artyści i publiczność, nie tylko z Olsztyna i Dobrego Miasta - przybywali i przybywali. Gospodarz Galerii i członek stowarzyszenia „Micia” Bojenko przygotował ognisko, przy którym można było się rozgrzać, porozmawiać o sztuce, o swoich planach artystycznych, o wspólnych stowarzyszenia i oglądać rozgwieżdżone, cudowne o tej porze roku warmińskie niebo.

Organizację wernisażu wsparł finansowo Burmistrz Dobrego Miasta.

Stowarzyszenie przygotowuje się do kolejnych części projektu wystaw: w Ornecie, Lidzbarku Warmińskim, Elblągu, Ostrołęce i Dobrym Mieście.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl