Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-09-25 16:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Europejska Noc Naukowców Fusion Night trwa w Olsztynie

Olsztyn24
Wyścigi ślimaków były dla maluchów niezwykle emocjonujące | Więcej zdjęć »
Projektowanie bakterii, las w szkatułce, gotowanie z Kurtem Schellerem i przejażdżka autem z szóstym zmysłem - to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie przygotowały dla olsztynian i nie tylko Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa w ramach odbywającej się dzisiaj (25.09) Europejskiej Nocy Naukowców Fusion Night 2015.

Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji tej imprezy goście mieli okazję zajrzeć do niedostępnych na co dzień laboratoriów, zobaczyć badania od kuchni, a w bloku warsztatowym pod hasłem „Nie bój się eksperymentować” zbudować DNA, zaprojektować bakterie, skomponować kremy i wziąć udział w kuchennych rewolucjach z chemikiem, a także odkryć czy ludzki mózg oszukuje. Ponadto, podczas warsztatów „Zbuduj dom dla czworonoga” konstruowano psie budy i kocie piętrowe domki, które trafią do olsztyńskiego schroniska.

Na stadionie OSW pojawił się mobilny las w szkatułce, w którym można samodzielnie uruchomić obieg wody w roślinie i poznać tajemnice mokradeł. Dla najmłodszych natomiast czekały m.in. wyścigi ślimaków, starsi zaś brali darmowe lekcje tenisa ziemnego, uczestniczyli w zajęciach aqua aerobicu, kursie salsy i dopingowali drużyny w czasie meczu koszykówki na wózkach inwalidzkich.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsza impreza jest też okazją, aby zadbać o zdrowie. Każdy dorosły uczestnik mógł sprawdzić wiek swojego serca i wykonać test na celiakię, czyli nietolerancję glutenu. Otwarto też laboratoria fizjoterapeutyczne, w których moża było wziąć udział w różnego rodzaju testach sprawności fizycznej, m.in. podczas pokazów „Czy twardo stąpam po ziemi?” i „Jak szybkie są moje nogi”.

W programie Fusion Night znalazły się też atrakcje dla entuzjastów nowoczesnych technologii - symulator dachowania, mobilne kino 7D czy auto z 6. zmysłem. Kulturalnymi atrakcjami natomiast są m.in. Akademia Gotowania Kurta Schellera, spotkanie z najmłodszym zdobywcą biegunów Jaśkiem Melą, występ Kabaretu Nowaki i spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, gospodarzem programu telewizyjnego „Kossakowski. Szósty zmysł”.

Wszystkie te wydarzenia pomyślano jako okazję do pokazania, szczególnie młodym ludziom, jak fascynująca i satysfakcjonująca może być praca badacza. Olsztyńscy naukowcy mają nadzieję zaszczepić naukowego bakcyla chociaż w części z odwiedzających, by w przyszłości spotkać się z nimi na naukowej ścieżce.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Europejska Noc Naukowców Fusion Night 2015 w Olsztynie

25-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl