Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-10-04 14:32 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kąpiący się zimą” rozpoczęli sezon zimowych kąpieli

Olsztyn24
Kąpiący się zimą wchodzą do wody po raz pierwszy w tym sezonie | Więcej zdjęć »
Chociaż do zimy jeszcze daleko, członkowie olsztyńskiego stowarzyszenia „Kąpiący się zimą”, już rozpoczęli hartowanie ciała przed prawdziwie zimnymi kąpielami. Dzisiaj (4.10) na plaży miejskiej w Olsztynie po raz pierwszy w sezonie 2015/2016 weszli do zimnej wody.

Termin ”zimna woda” to określenie nieco niestosowne w przypadku miłośników zimowych kąpieli, którzy nalepiej czują się, gdy temperatura powietrza jest minusowa, a taflę jeziora pokrywa lód. Dzisiaj woda w Jeziorze Ukiel miała około 13-14 stopni Celsjusza, temperatura powietrza była prawdziwie letnia, dlatego na kąpiel zdecydowali się również ci, którzy formalnie do grona morsów jeszcze nie należą. Do wody na miejskim kąpielisku weszło około 200 osób.

- W inauguracji sezonu bierze udział tylko część członków naszego stowarzyszenia
- mówi Janusz Moszczyński, prezes „Kąpiących się zimą” - Na dzisiaj mamy w stowarzyszeniu około 700 osób, a ciągle napływają nowe deklaracje. W tej chwili jesteśmy jednym z największych, jeżeli nie największym w Polsce, a może nawet w Europie, klubem morsów.

Tak duże zainteresowaniem zimowymi kąpielami w Olsztynie „Kąpiący się zimą” chcą wykorzystać, m.in. do zorganizowania światowych mistrzostw morsów.
R E K L A M A
banner
- Trudno takiej szansy nie wykorzystać, w szczególności teraz, gdy miasto dysponuje tak znakomitą bazą sportowo-rekreacyjną - mówi Moszczyński.

Dzisiaj, zanim miłośnicy zimowych kąpieli weszli do wody, odbyły się pokazy ratownictwa medycznego i izraelskiego systemu walki Krav maga. Rozgrzewkę przed kąpielą przeprowadziła instruktorka Fitness Club Sylwetka. A po kąpieli każdy mógł rozgrzać się talerzem gorącej grochówki.

Następna kąpiel olsztyńskich morsów w Jeziorze Krzywym już za tydzień, w samo południe. I tak co niedzielę, aż do kwietnia 2016 roku.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~Danuta K / 2015-10-05 17:47
Kochany złośliwy(a) komentatorze, chyba nie wiesz co piszesz? dla jakiego poklasku? W kazdą niedzielę od pażdziernika do kwietnia ok.150 osób wchodzi do wody - bez względu na pogodę (wiatr,deszcz,snieg, -5 czy -20) i naprawdę nie ma tam żadnych kamer i dziennikarzy. A to była inauguracja i jak wiesz(a może nie wiesz?) na każdej ważnej imprezie inauguracyjnej są dziennikarze i kamery, a to po to aby społeczeństwo wiedziało co dzieje się w mieście. ( Np.w piątek 2.10 była inauguracja roku akademiciego UWM - też były kamery) Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę Ci podać jeszcze wiele inauguracji które były i jeszcze będą! I Będą kamery i dziennikarze. Pozdrawiam
~z netu / 2015-10-05 10:19
Prawdziwy mors unika kamer i dziennikarzy, nie szuka poklasku! A to jest towarzystwo lanserów a nie prawdziwych morsów...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracja sezonu zimowych kąpieli stowarzyszenia „Kąpiący się zimą”

»

04-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl