Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-10-10 10:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Benefis Antoniego Pacyńskiego odbył się w Kamienicy Naujacka MOK

Olsztyn24
Antoni Pacyński | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbył się wczoraj (9.10) benefis Antoniego Pacyńskiego - czołowego polskiego jeźdźca przełomu lat 60. i 70. XX wieku, medalisty Mistrzostw Polski i Europy, olimpijczyka z Meksyku roku 1968, a także lekarza weterynarii, hodowcy i trenera.

Antoni Pacyński (ur. 29 maja 1943 w Jarosławiu) znany jest jako zawodnik startujący w konkursach skoków przez przeszkody, jak i ujeżdżeniu. Jako junior wywalczył na Mistrzostwach Europy Juniorów w roku 1960 indywidualnie i drużynowo srebrny medal w konkursie skoków przez przeszkody. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Na olimpiadzie w 1968 roku w indywidualnym konkursie skoków przez przeszkody zajął 38. miejsce. Polska drużyna zaś (partnerami byli Jan Kowalczyk i Piotr Wawryniuk) została sklasyfikowana na 11. miejscu.

W spotkaniu poprowadzonym przez inicjatora benefisu - działacza sportowego Leszka Dublaszewskiego oraz dziennikarza Marka Dabkusa udział wzięli licznie zgromadzeni przyjaciele i rodzina benefisanta. Był to wieczór pełen wspomnień, podczas którego Antoni Pacyński opowiedział przybyłym m.in. o tym, jak bardzo jego rodzina związana jest jeździectwem i hodowlą koni, z jakiego powodu przeniósł się wraz z nią z Podkarpacia do Lisek, a także jaka była geneza jego jeździeckiej pasji oraz jej „konsekwencje”. Nie omieszkał też swojej opowieści ubarwić licznymi anegdotami, wspartymi prezentacją fotografii.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Katarzyna / 2015-10-12 21:22
Byłam tu, tak jak wielu znajomych. Miło jest uczestniczyć w czymś, co się pamięta samemu. Dziś nie ma na zawodach tylu fanów jeździectwa i takiej atmosfery jaka panowała na CHIO w Olsztynie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl