Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2015-10-12 21:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Ambasador Albanii w Olsztynie

Olsztyn24
Wizyta ambasador Shpresy Kurety w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (12.10) w Olsztynie gościła ambasador Albanii w Polsce, dr Shpresa Kureta. Pani ambasador towarzyszył mąż i  konsul generalny Shkelzen Macukulli.

Pani ambasador spotkała się z wicewojewodą Grażyną Kluge i marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem. Odbyła także szereg spotkań gospodarczych z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Olsztyńskiej Loży BCC oraz z kobietami przedsiębiorczymi, członkiniami Międzynarodowego Forum Kobiet.

Delegację albańską interesowała szczególnie możliwość nawiązania współpracy z olsztyńskimi firmami budowlanymi. Obecnie realizowany przez władze albańskie szeroki program modernizacyjny gospodarki, daje możliwość nawiązania współpracy w zakresie budownictwa i sektora rolno-spożywczego. Obecna na spotkaniu Katarzyna Jekiel z firmy Masbud, zainteresowała się albańskim rynkiem usług deweloperskich.
R E K L A M A
banner
Podczas pobytu w Olsztynie ambasador Albanii zwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Rozwiązaniami technologicznymi wykorzystanymi w zakładzie Shpresa Kureta postanowiła zainteresować  rząd w Tiranie.

Ambasador wysoko oceniła dynamikę wzrostu kontaktów polsko-albańskich. W ubiegłym roku Albanię odwiedziło 50 tysięcy Polaków, a w tym roku ta liczba przekroczyła już 100 tysięcy.

Ambasador Albanii gościła w Olsztynie na zaproszenie Stefana Duka, marszałka Sejmiku Gospodarczego Warmii i Mazur, który w najbliższym czasie obejmie funkcję honorowego konsula Albanii w Polsce. Przyszły Pan konsul zapowiedział organizacje podobnych spotkań, jakie odbyto w Olsztynie, w Elblągu i Ełku.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~korek1 / 2015-10-14 14:37
Dobrze,że z Albanii przyjechali do nas w sprawach gospodarczych bowiem Albania już dawno nas wyprzedziła gospodarczo w wielu dziedzinach a w kolejnictwie to nawet wiele państw afrykańskich nas wyprzedziło jesteśmy na 134 miejscu w świecie więc wcale nie jest tak kolorowo jak stara się nam wmówić PO i PSL.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl