Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-10-12 21:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Ambasador Albanii w Olsztynie

Olsztyn24
Wizyta ambasador Shpresy Kurety w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (12.10) w Olsztynie gościła ambasador Albanii w Polsce, dr Shpresa Kureta. Pani ambasador towarzyszył mąż i  konsul generalny Shkelzen Macukulli.

Pani ambasador spotkała się z wicewojewodą Grażyną Kluge i marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem. Odbyła także szereg spotkań gospodarczych z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Olsztyńskiej Loży BCC oraz z kobietami przedsiębiorczymi, członkiniami Międzynarodowego Forum Kobiet.

Delegację albańską interesowała szczególnie możliwość nawiązania współpracy z olsztyńskimi firmami budowlanymi. Obecnie realizowany przez władze albańskie szeroki program modernizacyjny gospodarki, daje możliwość nawiązania współpracy w zakresie budownictwa i sektora rolno-spożywczego. Obecna na spotkaniu Katarzyna Jekiel z firmy Masbud, zainteresowała się albańskim rynkiem usług deweloperskich.
R E K L A M A
banner
Podczas pobytu w Olsztynie ambasador Albanii zwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Rozwiązaniami technologicznymi wykorzystanymi w zakładzie Shpresa Kureta postanowiła zainteresować  rząd w Tiranie.

Ambasador wysoko oceniła dynamikę wzrostu kontaktów polsko-albańskich. W ubiegłym roku Albanię odwiedziło 50 tysięcy Polaków, a w tym roku ta liczba przekroczyła już 100 tysięcy.

Ambasador Albanii gościła w Olsztynie na zaproszenie Stefana Duka, marszałka Sejmiku Gospodarczego Warmii i Mazur, który w najbliższym czasie obejmie funkcję honorowego konsula Albanii w Polsce. Przyszły Pan konsul zapowiedział organizacje podobnych spotkań, jakie odbyto w Olsztynie, w Elblągu i Ełku.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl