Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-10-13 20:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek podpisał umowy na wykonywanie przewozów pasażerskich z Przewozami Regionalnymi na 5 lat

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk oraz prezes spółki Przewozy Regionalne Tomasz Pasikowski i wiceprezes spółki Wojciech Kroskowski zaprezentowali dzisiaj (13.10) porozumienie na wykonywanie wojewódzkich przewozów pasażerskich w województwie warmińsko-mazurskim na lata 2016-2020, w sprawie którego negocjacje toczyły się przez ostatnie półtora roku.

Po raz pierwszy porozumienie z przewoźnikiem będzie obowiązywało dłużej niż jeden rok. Całkowity jego koszt wynosi blisko 269,4 mln zł, w tym 221 mln zł stanowią środki z budżetu województwa, a 48 mln zł funduszu kolejowego. Jak podkreślił podczas dzisiejszego spotkania marszałek Brzezin, koszty realizacji umowy po stronie województwa są stałe i nie wzrosły w stosunku do lat poprzednich.

Samorząd przekaże operatorowi w użyczenie cały tabor kolejowy, będący w zasobach województwa. Pieniądze z funduszu kolejowego przeznaczone zostaną własnie na naprawy i modernizację taboru.
R E K L A M A
banner
Rekompensata w 2016 roku wyniesie 46 mln zł, a praca eksploatacyjna będzie realizowana w wysokości 3 mln pociągokilometrów.

Więcej informacji na ten temat dostępnych będzie w zapisie wideo ze spotkania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Bart / 2015-10-14 21:31
ręce i nie tylko opadają. firma do ktorej musi dopłacać budżet żeby pociagi mogły jezdzic.. przeciez to sie w głowie nie mieści. a zwiazkowcy wciaz o podwyżki na co się pytam ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy pomiędzy Samorządem Województwa a Przewozami Regionalnymi

»

13-10-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl