Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-16 13:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie bili rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji

Olsztyn24
Próba bicia rekordu w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (16.10) obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowała ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu reanimacji na jak największej liczbie fantomów, a tym samym przez jak największą liczbę osób w czasie trzydziestu minut. W akcji wzięli udział także olsztynianie.

Do akcji, z inicjatywy Wydziału Zdrowia i Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego, włączyli się m.in. pracownicy tegoż urzędu. Do próby pobicia rekordu przystąpili także członkowie Grupy Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy swoją akcję zorganizowali wraz z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Krasickiego. Rekord próbowali także pobić olsztyńscy strażacy i ratownicy ze Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi, którzy wykazywali się umiejętnością prowadzenia resuscytacji w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie.

Dane o wynikach wszystkich akcji przeprowadzonych w całym kraju trafią teraz do sztabu WOŚP. Stamtąd popłynie więc informacja, czy rekord został pobity. Dodajmy, że dotychczasowy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji, ustanowiony w 2013, roku wynosi 83 111 osób.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji

16-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl