Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Jan Prusik | 2015-10-18 22:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Pięć lat działalności i 180 występów „Iskierki Nadziei”

Olsztyn24
Jubileusz zespołu „Iskierka Nadziei” (fot. Andrzej Marzewskie - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (17.10) zespół „Iskierka Nadziei” ze Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce (SDW), Zarząd Gminny w Pieckach, zorganizował spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pieckach „Pegaz”, związane z 5. rocznicą działalności oraz 180. występami nie tylko na Warmii i Mazurach, ale też w całej Polsce.

Cel wspólnej pasji seniorów zespołu „Iskierka Nadziei” to prezentowanie dorobku kultury mazursko-kurpiowskiej, przekazywanie dawnych, zanikających zwyczajów, obrzędów i gwary oraz pokazywanie aktualnych problemów dotyczących młodego pokolenia, np. zapobieganie narkomanii wśród młodzieży (spektakl „To nie tak miało być, 26.04.2013 r. - przyp aut.).

W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób. Zofia Chrostek - prezes zarządu SDW, przywitała przybyłych na spotkanie gości: wójta gminy Piecki – Agnieszkę Kurczewską, burmistrza Mrągowa - Otolię Siemieniec, Stanisława Bułajewskiego – radnego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, Teresę Nowacką - kierowniczkę GOPS-u w Pieckach, Zygmunta Roślenia - prezesa Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce, Oddział w Mrągowie, Izabelę Kozyro-Cybulską – dyrektor GOKSiR w Pieckach oraz Joannę Turowską – redaktora naczelnego „Kuriera Mrągowskiego”. Szczególnie ciepło przywitano zespół „Iskierka Nadziei” oraz zaprzyjaźnioną grupę seniorów z Mrągowa.
R E K L A M A
banner
Panie, Otolia Siemieniec i Agnieszka Kurczewska wyróżniły „Iskierkę Nadziei” za dotychczasowe osiągnięcia listami gratulacyjnymi. Z kolei Zarząd Główny SDW odznaczył zespół za osiągnięcia artystyczne Złotym Krzyżem. Najstarszą parę członków zespołu, będących członkami SDW - Genowefę i Jana Kowalczyków uhonorowano Złotym Krzyżem Zasługi z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Na spotkaniu odczytano list z życzeniami od Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Władysława Kamysza-Kosiniaka z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, skierowane do zespołu „Iskierka Nadziei”. Na stołach „królowały” różne przekąski i słodycze, co widać na załączonych zdjęciach. To szczególne spotkanie tradycyjnie wspierał kapelan Stowarzyszenia Dzieci Wojny – ks. Antoni, przygrywając na akordeonie oraz śpiewając pieśni ludowe i przyśpiewki biesiadne razem ze swoimi koleżankami i kolegami.

Szampańska zabawa uczestników rozjaśniła pochmurne, sobotnie popołudnie w Pieckach. W miłej i niepowtarzalnej atmosferze czas szybko płynął. Ryszard Wilk nie tylko przygrywał do tańca, ale i śpiewał znane przeboje lat 60. i 70.

Atmosfera tego wyjątkowego spotkania, z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Jan Prusik
członek SDW


Z D J Ę C I A
Komentarze [18]
~..jan. P / 2015-10-21 12:36
I Ja tam również byłem ...od 2010 roku, gdy zacząłem podziwiać ten niezwykły, kreatywnie i pozytywnie nastawiony do życia zespół moich rówieśników . Dziękując za te prawdziwe opinie o nich. Wiem, z mojego doświadczenia, że prawda jest nam każdemu potrzebna jak ŚWIEŻE POWIETRZE ZWŁASZCZA GDY DOCENIAMY TRUD WŁOŻONY W TO, CZYM MOŻNA PODZIELIĆ SIĘ Z INNYMI. Pozwólcie, że podam "ściągawkę" do obejrzenia innych, wcześniejszych spektakli tych niezwykłych Dzieci Wojny. Oto ona: www.olsztyn24.com/iskierka nadziei piecki. Tam można obejrzeć następujące Zapisane ślady tej niezwkyłej "ISKIERKI NADZIEI". 1. Kurpie i Mazurzy razem w Jonkowie - „Babskie utrapśienie” – 21-10-2012 Zdjęcia i 2 Filmy video 2. Dzieci wojny i mniejszość niemiecka na wspólnym opłatku – 10-12-2012 53 zdjęcia 3. „Iskierka Nadziei” spektakl profilaktyczny – 27-04-2013 „To nie tak miało być” 23 zdjęcia 4. Członkowie Stowarzyszenia „Dzieci Wojny” spotkali się w ratuszu – 26-04-2014 ~k.majsterek/ Bardzo dobrze, że takie spotkania się odbywają. W pełni popieram kwestię, aby podobne stowarzyszenia jak nasze zostały uznane, jako kombatanci. Stwarzając pełną jedność. Ponieważ powoli odchodzimy z tego padołu płaczu. A nasi następcy nie będą o nas pamiętali. 5. MikołajKowo-opłatkowy wieczór seniorów – 08-12-2014 30 zdjęć 6. Zapusty Dzieci Wojny w Pieckach – 23-02-2015 23 zdjęcia 7. Pięć lat działalności i 180 występów „Iskierki Nadziei” – J. P. 18-10-2015 33 zdjęcia DO ZOBACZENIA I POCZYTANIA KOMENTARZA NASTĘPNYM RAZEM
~Magda K. / 2015-10-20 18:04
jakie tam iskierki toż to prawdziwy ogień , żar i moc , sądząc po komentarzach grupa ze sporym elektoratem , ja już wybrałam głosuje na Ludzi z Iskrą,ludzi społecznie zaangażowanych , optymistycznych, pozytywnie nawiedzonych.............. oddaję Wam władzę ! władzę ludzkich serc.
~Krzysztof / 2015-10-19 18:13
PODZIWIAM! KIBICUJĘ! GRATULUJĘ WSZYSTKIM ISKIERKOM NADZIEI NA CZELE Z KIEROWNICZKĄ ZESPOŁU WRAZ Z MĘŻEM! POZDRAWIAM! ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW! TO BARDZO DOBRZE ŻE WAM JESZCZE CHCE SIĘ CHCIEĆ :)
~miłka / 2015-10-19 16:30
radośnie,kolorowo i wesoło. Czego do życia w kwiecie wieku więcej potrzeba? Pozdrawiam,gratuluje i dalej się tak pięknie realizujcie.Kierowniczkę macie ok! a i wam niczego nie brak, wspaniała grupa!!!
~Pieckowiak / 2015-10-19 16:24
Zgadzam się ze w/w komentarzami ,Grupa zorganizowana,czę,,,esto się pokazuje,swoim repertuarem pozytywnie zaskakuje, jesteście pozytywnie nastawione do życia.Macie sposób na miłe spędzenie jesieni życia z uśmiechem i do przodu i to jest piękne-gratulacje tak trzymać!
~wiola / 2015-10-19 16:15
pozdrawiam ,gratuluję, wyglądacie wspaniale i pozdrawiam. wiola
~fan / 2015-10-19 16:13
Jesteście grupą pełną ekspresji, żywiołową pełnej życia i radości,To mnie imponuje i bardzo Was cenię na czele z Waszą SZEFOWĄ.Od dawna jestem Waszym fanem i bardzo żałuję, że nie mieszkam bliżej.CI co to mają nie zawsze doceniają albo żonie od nich nutka zazdrości.Kocham Was Iskiereczki,A olsztyn 24.com- to wspaniałe takie grupy należy promować--DZIĘKUJĘ WAM, Tak trzymać!fan
~Mazowieckie / 2015-10-19 14:49
Jestem z Mazowsza patrzę na was z ogromną przyjemnością. Wasze Władzie Lokalne i nie tylko widzę, żę są z Was Dumne i to jest miłe i fajne.Gratuluję....Pozdrawiam... jak będę na Mazurach to Was odwiedzę.,bo jestem ciekaw waszej organizacji i będę śledził wasze sukcesy czego wam z głębi serca życzę.
~leon / 2015-10-19 14:42
tak na was patrzę i podziwiam. Ile w was radości,optymizmu i charyzmy skąd bierzecie na to siły. Gdybym był bliżej to bym was uścisnął. całusy. Leon
~kinga / 2015-10-19 14:37
jestem z Kalisza ,oglądam Was i chciałam podobną grupę zorganizować ale nie bardzo mi to wychodzi i wiem że to bardzo trudne i wymaga dużo pracy oraz samozaparcia. Jak to wam się udało. Chętnie nawiążę z Wami kontakt. Serdecznie pozdrawiam i gratuluje,jesteście wspaniali!!! Klnga
~gap / 2015-10-19 12:27
witam i gratuluję Iskierce Nadziei --jesteście niesamowici Kochane "SENIORZY" podziwiam wasz zapał,werwę i to że chcecie być tak aktywni. MY młodzi przy Was wysiadamy.Skąd u Was rodzą się tak wspaniałe pomysły? na dożynkach w Pieckach -to było MISTRZOSTWO ŚWIATA z tymi dzieciakami. Myślę, że nie raz jeszcze nas młodych zaskoczycie.... POZDRAWIAM!! A PORTALOWI olsztyn 24 gratuluję i dziękuję ,że tak wspaniałych ludzi promują i pokazują -ukłony...
~Slązak / 2015-10-19 11:50
ho, otwieram i widzę swoją Fajną grupę same śwarne dziewcaki. wieta nie zmienajta sie nigdy,bo lubię festWas
~julia / 2015-10-19 11:47
Jak zwykle Wasza grupa wesoła, kolorowa i wspaniała! Podziwiam Was kochane seniorki. Ja bardzo bym chciała ,taką być w waszym wieku. Gratuluję Wam i pozdrawiam.Jula
~obserwayor / 2015-10-19 11:43
Moi Drodzy! przez cały czas Was obserwuję i podziwiam! jak się rozwijacie- to piękne. Macie w sobie dużo zapału, werwy i te coś..... Ale ,muszę powiedzieć uczciwie , że bardzo, ale to bardzo podziwiam Waszą SZEFOWĄ!!!Mimo swojej niepełnosprawności to Babka na 5!!! a walczy o Was ,jak mało kto. -chylę przed nią czoło i podziwiając gratuluję Wam wszystkim Złotego Krzyża, listów gratulacyjnych bo jak mało, kto w pełni na to zasługujecie.Wasz cichy wielbiciel i obserwator. Tak trzymać!!!
~Ciechanów / 2015-10-19 10:43
A Witam Was serdecznie.Jednocześnie Portalowi Olsztyn 24.pl bardzo dziękuje,za to,że jesteście, bo się stęskniłem za tak wspaniałą grupą. Wiecie co? ja też zacząłem podobnie działać, dzięki Waszej inspiracji, trudne to ,ale jak widzę WAS to znów nabieram sił.Pozdrawiam i gratuluję. Fan z Ciechanowa.
~krakus / 2015-10-19 10:17
Witam, widzę wspaniałą grupę seniorów a do tego jeszcze zespół folklorystyczny- TO PIĘKNE!!! a jednocześnie bardzo trudne.Wiem, bo sam prowadzę podobny w Krakowskim. Wam a przede wszystkim Waszej Szefowej : życzę jeszcze wiele wytrwałości i sukcesów! Ciepło pozdrawiam.HEJ!!!!
~widz / 2015-10-19 10:11
Halo! Kochane "Iskierki Nadziei" a tak na Was czkałem, fajnie ,że jesteście nadal pełni wigoru i gratuluję osiągnięć!!!Jesteście ze swoją szefową NIESAMOWICI!!! -tylko pozazdrościć nadal żałuję , że nie mieszkam bliżej WAS.Tak trzymać Pozdrawiam! Widz......
~wala / 2015-10-19 09:56
hejka! witam moją ulubioną grupę. Dawno Was nie było, stęskniłam się i pozdrawiam.A WY jak zwykle zadowoleni . uśmiechnięci i weseli. Tak trzymać!!!
21