Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-10-20 17:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek spotkał się z siatkarzami Indykpolu AZS

Olsztyn24
Siatkarze Indykpol AZS Olsztyn z wizytą u marszałka województwa | Więcej zdjęć »
Drugiego listopada siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w Bydgoszczy pierwszy w sezonie 2015/2016 mecz PlusLigi. Tradycyjnie już przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek, z siatkarzami i szkoleniowcami olsztyńskiego zespołu spotkał się marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Po raz pierwszy w roli gospodarza spotkania wystąpił Gustaw Marek Brzezin.

- Ostatnie wyniki pokazują, że drużyna ma spory potencjał
– powiedział Gustaw Marek Brzezin. – Mam nadzieję, że w rozgrywkach ligowych będzie podobnie. Siatkówka dla Olsztyna to nie tylko sport, ale również wielka tradycja. W moich studenckich czasach, jeszcze na Akademii Rolniczo-Technicznej w Kortowie, mecz siatkarzy był prawdziwym świętem. A na boisku swoje umiejętności prezentowali wówczas m.in. Mirosław Rybaczewski, bracia Nalazkowie czy Piotr Koczan.

Marszałek zapewnił, że tak jak dotychczas, samorząd województwa będzie wspierał olsztyńską siatkówkę, między innymi dlatego, że Indykpol AZS to doskonałą promocja regionu.

- Życzę udanego siatkarskiego sezonu i mam nadzieję, że na jego podsumowaniu spotkamy się w dobrych humorach - powiedział marszałek na zakończenie swojego wystąpienia.
R E K L A M A
banner
W tym roku olsztyński zespół będzie obchodził 65-lecia swojego istnienia. W listopadzie odbędą się związane z jubileuszem uroczystości. Ich częścią będzie zaplanowany na 14 listopada br. mecz z Politechniką Warszawa. Zaproszenie na mecz przyjęli już byli, bardzo znani zawodnicy AZS Olsztyn, również ci, których grę na siatkarskim boisku obserwował student Gustaw Marek Brzezin.

– Będzie to doskonała okazja, żeby spotkać się z zawodnikami, którzy w przeszłości reprezentowali nasz klub - powiedział Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A.

Szkoleniowiec Andrea Gardini, który trenerem AZS-u jest od grudnia 2014 roku, mówił o przygotowaniach zespołu do nadchodzącego sezonu.

– Zbudowaliśmy młody, ale bardzo ambitny zespół – powiedział Gardini. – Możemy popełniać błędy, jednak oczekuję od moich zawodników dużego zaangażowania.

W kadrze Indykpolu AZS nie brakuje zawodników wywodzących się z Warmii i Mazur, ale znaleźli się również przedstawiciele innych europejskich państw.

– Polacy i Serbowie pod względem mentalnym nie różnią się aż tak bardzo od siebie – stwierdził nowy przyjmujący Filip Stoilović. – Dlatego nie mam większych problemów z aklimatyzacją. Poznałem tutaj wielu ciekawych ludzi, a Olsztyn stał się moim domem.

Spotkanie w urzędzie zakończyło się wymianą upominków i wspólnym zdjęciem na schodach Urzędu Marszałkowskiego.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Siatkarze Indykpol AZS Olsztyn z wizytą u marszałka województwa warmińsko-maurskiego

»

20-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl