Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Kamil | 2015-10-22 20:43 | Rozmiar tekstu: A A A
Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe

Wanda Johnson zaśpiewała w sali kameralnej olsztyńskiego amfiteatru

Olsztyn24
Wanda Johnson w sali kameralnej olsztyńskiego amfiteatru (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Amerykanka Wanda Johnson zainaugurowała dziś (22.10) kolejną edycję bluesowych koncertów z cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe. Koncert odbył się w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena.

Wanda Johnson urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie, w rodzinie o muzycznych tradycjach, jako jedna z dziewięciu sióstr. Choć z muzyką jest związana od dziecka, profesjonalnie śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90., a debiutancką płytę „Call Me Miss Wanda” wydała w 2003 roku. Jej talent eksplodował trzy lata później, kiedy to ukazała się jej druga płyta „Natural Resource”, co zaowocowało zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata, - Pocono Blues Festival. W pofestiwalowych recenzjach pisano, że Johnson była największą niespodzianką weekendu. Rok później wystąpiła na Chicago Blues Festival i reakcje były równie entuzjastyczne. Nic dziwnego! Z cudowną łatwością nawiązuje kontakt z zachwyconą publicznością, w kilka sekund ujmując ją swoją bezpretensjonalną osobowością.

Jej pierwsza wizyta w Polsce w listopadzie 2008 roku okazała się olbrzymim sukcesem: „Wandzia” absolutnie podbiła polską publiczność. Kolejne trasy tylko to potwierdziły. Tym razem przywiezie ze sobą najnowsze wydawnictwo - płytę zatytułowaną „Times Change”, o której mówi, że jest spełnieniem jej marzeń. W odróżnieniu od wszystkich poprzednich płyt Wandy, ta zawiera głównie covery - utwory, które towarzyszą jej od samego początku kariery, przez co stały się bardzo bliskie jej sercu, ale z różnych powodów nie znalazły się na żadnym z dotychczasowych wydawnictw.
R E K L A M A
banner
Artystka podczas koncertów prezentuje świetnie wykonane własne piosenki, obdarzając słuchaczy uśmiechem tak promiennym, że mógłby rozjaśnić najczarniejszą jaskinię. Jej krystalicznie czysty, niepotrzebujący efektów ani ulepszeń, głos chwyta za serca, zdobywając jej porównania do „młodej Irmy Thomas.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Ala / 2015-10-22 22:01
Świetny występ, właśnie wróciłam i jestem pod wrażeniem. Dzięki dla mojej koleżanki ,że kupiła bilety. Polecam.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl