Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-10-23 08:53 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL rozpoczęło przedwyborczy finisz jako pierwsze

Olsztyn24
Konferencja prasowa PSL na dachu apartamentowca | Więcej zdjęć »
Za kilkanaście godzin początek ciszy wyborczej przed niedzielnymi wyborami do parlamentu. Partie i indywidualni kandydaci do sejmu i senatu wykorzystują więc ten czas, na postawienie kropki nad „i”, organizując spotkania i konferencje podsumowujące starania o pozyskania poparcia wyborców. Jako pierwsze kampanię wyborczą na Warmii i Mazurach podsumowało Polskie Stronnictwo Ludowe, organizując konferencję prasową już o godz. 7.30 na dachu jednego z apartamentowców w Olsztynie.

- Kandydaci PSL odwiedzili wszystkie powiaty, wszystkie gminy, rozmawialiśmy z ludźmi na spotkaniach wyborczych, odwiedziliśmy tysiące mieszkań i bardzo chcemy podziękować za ciekawe rozmowy, ciekawe dyskusje, ale też słowa krytyki, które wzięliśmy sobie do serca - powiedziała Urszula Pasławska, kandydująca do Sejmu z pozycji nr 1 listy nr 5 w okręgu olsztyńskim. - Wiemy jedno: mieszkańcy Warmii i Mazur nie chcą kłótni, chcą rozwoju, chcą solidaryzmu i chcą sprawiedliwości. Wiemy też, że chcą od posłów, żeby zajmowali się sprawami ważnymi dla Polski, ale również sprawami ważnymi dla Warmii i Mazur. Żeby każdy mieszkaniec Warmii i Mazur mógł przyjść do biura poselskiego i otrzymać wsparcie, pomoc i poradę.

- Wsłuchiwaliśmy się w to, co mówiły inne ugrupowania, od skrajnego nacjonalizmu, po utopijny komunizm - dodał Piotr Żuchowski, lider listy PSL w okręgu elbląskim. - My wiemy jaka jest zapłata za rewolucję i eksperymenty. Najczęściej płaci za to wieś i mniejsze ośrodki miejskie. Nie dajmy się zwieść tym hasłom, to populizm, który zamienia się później w bardzo niedobre rzeczy. Polskie Stronnictwo ludowe to partia przewidywalna, partia, którą największą siłą są ludzie, ludzie przygotowani do pełnienia funkcji publicznych. Dlatego zachęcamy do głosowania na listę nr 5.
R E K L A M A
banner
Urszula Pasławska przypomniała też filary programu wyborczego PSL: wsparcie rolnictwa poprzez stworzenie funduszu stabilizacji rolnictwa, wsparcie szkód łowieckich z budżetu państwa, wsparcie mikro i małych przedsiębiorstw oraz osób zakładających działalność gospodarczą poprzez zwolnienie z ZUS, wsparcie rodzin i kobiet, emerytura po 40 latach pracy, zerowy VAT na akcesoria dla dzieci i bezpłatne leki dla seniorów.

Ludowcy nie wierzą w ogólnopolskie sondaże i na Warmii i Mazurach liczą na dwucyfrowy, zbliżony do 20% wynik wyborczy.

Więcej o konferencji, w której wzięli też udział: Sylwia Jaskulska, Radosław Król i Leszek Śpiewak, na na naszym filmie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja PSL podsumowująca kampanię wyborczą na Warmii i Mazurach

»

23-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl