Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2015-10-27 19:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Najpierw matura, potem Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Olsztyn24
Spotkanie z Konradem Bukowieckim w Muzeum Sportu (fot. archiw. Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad sto osób przyszło dzisiaj (27.10) do Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, by spotkać się z lekkoatletą – Konradem Bukowieckim. Wśród kibiców można było dojrzeć byłych olimpijczyków, zawodników uprawiających lekkoatletykę, trenerów oraz działaczy sportowych. Bardzo licznie na spotkanie przybyła młodzież z olsztyńskich szkół. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów czy liceów mogła bezpośrednio spotkać się z wybitnym młodym kulomiotem.

Konrad Bukowiecki jest tegorocznym maturzystą, którego sukcesy sportowe znane są na całym świecie. Dzisiejszy gość muzeum to m.in. mistrz świata juniorów (2014) oraz mistrz Europy juniorów (2015). Jest nieoficjalnym rekordzistą świata na stadionie. Kulą seniorską pchnął na odległość 20,78 m. Kilka dni temu został wyróżniony w Lozannie tytułem wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki 2015 r. w plebiscycie European Athletics.

Na spotkaniu Konrad opowiadał o początkach pasji sportowej. Zaczęło się od pływania, co było trochę dziwne, ponieważ jego sylwetka nie wróżyła sukcesów na basenie. Przypadkiem na obozie wziął do ręki kulę 3 kg tak to się zaczęło. Pchnięcie kulą pokochał od razu.
R E K L A M A
banner
Lekkoatleta ze Szczytna opowiadał o startach na mistrzostwach Europy, świata oraz na mitingach, a także o konieczności pogodzenia nauki ze sportem. Dzisiaj rano pisał test z języka niemieckiego a za 1,5 godziny gościł w Muzeum Sportu w Olsztynie.

Dzień Konrada wypełniony jest nauką i sportem. Czasami treningi ma trzy razy dziennie. Nie ma czasu na nudę, a na odpoczynek pozostaje go niewiele.

Cel jaki sobie postawił w obecnym sezonie, to zdanie matury, udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, a następnie studia. Plan bardzo ambitny, ale charakter i pracowitość Konrada gwarantuje jego realizację. Obiecał jeszcze, że po igrzyskach przyjedzie do Muzeum Sportu, by podzielić się wrażeniami ze startu w Brazylii. Wierzymy, że przyjedzie z medalem!

Spotkanie z Konradem Bukowieckim było to bardzo ciekawym spotkaniem. Trudno wymienić wszystkie tematy, które zostały poruszone. Osoby obecne na spotkaniu poznały dokładniej fakty z życia lekkoatlety, zdobyły jego autograf oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Kto nie był na spotkaniu, ma czego żałować.

Niestety, na spotkanie z powodu choroby nie przybył Ireneusz Bukowiecki – zarazem trener i ojciec Konrada.

Spotkanie tradycyjnie prowadził red. Marek Dabkus.

Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl