Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras/MC | 2015-10-30 20:46 | Rozmiar tekstu: A A A
Dodatkowe pieniądze na Sikorskiego

Województwo zaoszczędziło, Olsztyn wykorzystał

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
Blisko osiem milionów złotych unijnego dofinansowania Gmina Olsztyn dostała dodatkowo na III etap budowy Alei Sikorskiego. Dzisiaj (30.10) w tej sprawie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i Sylwia Jaskulska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisali stosowną umowę. To kolejne dodatkowe pieniądze z funduszy unijnych na modernizację tej ulicy łączącej południowe osiedla Olsztyna z centrum miasta.

Prace związane z przebudową i wzmocnieniem al. Sikorskiego zostały już zakończone, ale dzięki oszczędnościom poprzetargowym i dobremu kursowi euro, Urząd Marszałkowski mógł więcej pieniędzy przeznaczyć m.in. na projekt olsztyński.

- Kto pracuje ten ma - chwalił dziś władze Olsztyna za gotowość do aplikowania o pieniądze unijne marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin. - Stolica regionu bardzo aktywnie uczestniczy w staraniach o dodatkowe finansowanie prowadzonych i planowanych inwestycji. Dlatego cieszymy się, że i tym razem udało nam się przeznaczyć dodatkowe środki właśnie dla Olsztyna.
R E K L A M A
banner
- Te pieniądze pozwolą nam uwolnić nasze własne fundusze, które przeznaczyliśmy na budowę ulicy Sikorskiego - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Natomiast nasze województwo nie będzie musiało oddawać pieniędzy do kasy Unii Europejskiej. Tak sprawna praca Urzędu Marszałkowskiego pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dofinansowane dziś przedsięwzięcie, poza modernizacją al. Sikorskiego, obejmowało także przebudowę fragmentów ulic Tuwima, Synów Pułku, Wańkowicza, wjazdów na parking CH Real oraz wjazdu na teren tymczasowej zajezdni dla autobusów w al. Sikorskiego. Dodatkowo wykonane zostały chodniki, ścieżki rowerowe, przejście dla pieszych, zatoki autobusowe i przebudowane zostało oświetlenie uliczne. Jak zawsze przy tego typu pracach zadbaliśmy też o modernizację kanalizacji deszczowej i likwidację kolizji sieci podziemnego uzbrojenia terenu.

Prace skończono 23 października. Całość kosztowała ponad 11,7 mln zł, z czego unia dołożyła blisko 84 proc.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl