Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-11-04 23:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Najlepsze zdjęcia dokumentalne z Polski i świata już w piątek w Olsztynie

Olsztyn24
Tomasz Adamowicz, II miejsce, Wydarzenia | Więcej zdjęć »
W najbliższy piątek (6.11) o godz. 17.00 w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej najlepszych fotografii nagrodzonych w 11. edycji konkursu BZ WBK Press Foto.

Prezentowane na wystawie fotografie zostały wybrane przez jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego spośród 5334 zdjęć nadesłanych przez 368 zawodowych fotoreporterów. W skład jury weszli również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Chris Niedenthal, Waldemar Kompała i Katarzyna Sagatowska. Łącznie nagrodzono 32 fotoreporterów.

Nagrodzone zdjęcia pokazują losy ludzi na świecie, w których radość przeplata się z ludzkim cierpieniem. Wyczerpani walkami demonstranci pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas „Czarnego czwartku” w Kijowie oraz tłum, który próbuje zlinczować pojmanego snajpera – to tematy dwóch zdjęć, które otrzymały dwie z czterech głównych nagród w konkursie. Autorką pierwszego, które zdobyło tytuł Zdjęcia Roku, jest Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza). Drugie zdjęcie wykonała Simona Supino (Super Expres), która otrzymała Nagrodę Rzeczpospolitej, patrona medialnego konkursu.
R E K L A M A
banner
Wśród tematów tegorocznych nagród głównych jest również niezwykle radosne i pełne euforii wydarzenie, jakim było zwycięstwo Polaków z Niemcami w meczu eliminacyjnym Mistrzostw EURO 2016. Zdjęcie Piotra Bławickiego (East News), przedstawiające Sebastiana Milę po strzeleniu bramki, otrzymało Nagrodę Banku Zachodniego WBK.

- Bardzo się cieszę, że przez jedenaście lat Bank Zachodni WBK ma możliwość prezentować zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów. Budują one trwały obraz świata, zatrzymują w kadrze ważne fragmenty historii. Wiele takich obrazów można będzie oglądać na tegorocznej wystawie. Ogromne wrażenie robią prace laureatów głównych nagród, a przede wszystkim Agaty Grzybowskiej, która została główną zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu – powiedziała Ewa Reut-Hanas, dyrektor 5 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Olsztynie.

Wystawie w Olsztynie towarzyszą również bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi je Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu BZ WBK Press Foto. Autor najlepszego zdjęcia wykonanego podczas warsztatów otrzyma nagrodę w postaci aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm – Instax Wide 300.

W tym roku konkurs organizowany jest już po raz jedenasty. Jego celem jest promocja dobrej fotografii prasowej poprzez nagradzanie i prezentację najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów, które coraz rzadziej są obecne w mediach.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennika „Rzeczpospolita”, a partnerem technologicznym Fujifilm.

Zdjęcia wszystkich laureatów 11. edycji można obejrzeć na stronie internetowej pod adresem: www.bzwbkpressfoto.pl

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl