Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-11-07 16:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Żeby pamięć o Małgorzacie Plichcie nie zaginęła

Olsztyn24
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Małgorzacie Plichcie w SMS | Więcej zdjęć »
Zakończenie remontu specjalistycznej sali gimnastycznej olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz rozpoczynające się w niej Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet w klasie II i II elite, były doskonałą okazją by upamiętnić zmarłą w 2010 roku Małgorzatę Plichtę - znakomitą przed laty gimnastyczkę, reprezentantkę Polski, a potem trenera i wychowawcę młodzieży w SMS. Dzisiaj (7.11) sali nadano imię Małgorzaty Plichty, a przy wejściu do niej odsłonięto tabliczkę upamiętniającą patronkę sali.

W zorganizowanej przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego kierowaną przez Barbarę Rapińczuk uroczystości udział wzięli rodzice Małgorzaty Plichty - Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie oraz jej dzieci - Dominika Stypółkowska z rodziną i Marcin Plichta. Wśród gości byli także: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, poseł Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego Barbara Stanisławiszyn oraz fundator pamiątkowej tablicy Leszek Malarski. Tablicę odsłonili wspólnie rodzice Małgorzaty Plichty i prezydent Olsztyna.

Z okazji uroczystości w szkole przygotowano wystawę fotografii i dokumentów oraz film poświęcony Małgorzacie Plichcie. Więcej o przebiegu uroczystości na naszych zdjęciach i filmie.
R E K L A M A
banner
Przypomnijmy, że Małgorzata Plichta to olsztyńska utytułowana gimnastyczka, trener, wychowawca, pedagog, znakomity fachowiec. Pracą nad szlifowaniem młodych talentów gimnastycznych była naznaczona niejako od urodzenia. Była drugim pokoleniem rodziny Żołnierowiczów, które tworzyło historię olsztyńskiej gimnastyki.

Karierę pedagogiczną rozpoczęła w roku 1989, pracując jako wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 4 w Olsztynie. Od 1991 zatrudniono ją, jeszcze jako studentkę, w Szkole Mistrzostwa Sportowego na stanowisku nauczyciela-trenera. Studia magisterskie w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie ukończyła w 1992 roku. W 1995 roku ukończyła studia podyplomowe w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, zdobywając stopień trenera klasy II w gimnastyce sportowej. Od roku 1999 pełniła funkcję trenera koordynatora tej dyscypliny w SMS.

Od 2000 roku była członkiem Komisji Metodyczno-Szkoleniowej – Zespołu Ekspertów ds. Kobiet przy Polskim Związku Gimnastycznym. W tym też roku była trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie grupy olimpijskiej Sydney 2000. Rok 2001 przyniósł dwa kolejne w jej karierze stopnie rozwoju zawodowego – uzyskała stopień awansu nauczyciela dyplomowanego oraz stopień trenera klasy I. Ale nie tylko sama doskonaliła swój warsztat pracy, od 2001 roku dzieliła się swoją wiedzą i autorytetem z młodszymi kolegami, pełniąc funkcję opiekuna stażu trenerów szkolnych a także publikując artykuły i materiały metodyczne z zakresu gimnastyki oraz współredagując ze swoją mamą, Krystyną Żołnierowicz, książkę poświęconą ćwiczeniom na równoważni.

Jej stałe dążenie do podnoszenia kwalifikacji i doskonalenia umiejętności zawodowych zaowocowało licznymi nagrodami i odznaczeniami. Wśród nich należy wymienić Srebrną Odznakę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu „Za zasługi dla sportu”, którą Małgosia otrzymała w 2005, Brązową Odznakę Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej w 2000 roku, Odznakę Honorową Polskiego Związku Gimnastycznego. Wielokrotnie była wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Olsztyn. Społeczność szkolna zaś w roku 2002 w uznaniu jej zasług przyznała jej Odznakę „Zasłużony dla SMS”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

»

07-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl