Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2015-11-10 22:54 | Rozmiar tekstu: A A A
Koncert rodzinny w filharmonii

Z wizytą u Jana Sebastiana

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
„Z wizytą u Jana Sebastiana” to tytuł kolejnego koncertu rodzinnego w filharmonii. W niedzielę (15.11) o godz. 11.00 w muzyczną podróż dzieci zabiorą artyści - muzycy orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. A będą nimi soliści - skrzypkowie: Artur Milian, Olga Kłosowska, Yuriy Rizun, Dominika Sitarz oraz Orkiestra Smyczkowa Filharmonii pod batutą Urszuli Borejszo.

Kiedyś zapytano Jana Sebastiana Bacha, co należy robić, by stać się wybitnym muzykiem - organistą. Mistrz odpowiedział: - Trzeba niewiele. Nauczyć się tylko trzech rzeczy: grać, grać i grać. W koncercie rodzinnym muzycy orkiestry symfonicznej grając muzykę Bacha pokażą dzieciom, co należy robić, by tę muzykę polubić. A trzeba niewiele - nauczyć się tylko trzech rzeczy: słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać.

We foyer filharmonii olsztyński Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich zaprasza na „Sztukodziałanie”, czyli czas wyobraźni i kreacji w świecie rękodzieła. Zapraszamy na ciekawą przygodę z tkaniną, masą plastyczną, kolorem, włóczkami, filcem, cekinami i wstążkami. Podczas spotkania będzie można już wykonać ozdoby świąteczne, rozwijając przy okazji wyobraźnię i zdolności manualne w przyjaznej atmosferze podczas kreatywnej zabawy. Prezentowana będzie również wystawa prac nadesłanych w konkursie „Nasze Biało-Czerwone”. To konkurs na ozdobę lub gadżet inspirowany symbolami i barwami narodowymi.
R E K L A M A
banner
Zabawę „Sztukodziałanie” poprowadzi Alicja Borsiak-Śleszyńska, a opiekunem wystawy będzie Edyta Jurkowska - nauczycielki z naszego olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.

******

Artur Milian – skrzypce

Jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i koncertmistrzem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Katowicach (1973) w klasie skrzypiec prof. Stanisława Lewandowskiego i aspiranturę w Konserwatorium Moskiewskim (1974-76) pod kierunkiem prof. Galiny Barinowej.

W roku 1971 otrzymał III nagrodę i medal na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Beethovena w Hradec w Czechosłowacji. W latach 1983-84 był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej w Bari (Włochy).
Występował jako solista i kameralista w kraju oraz za granicą. Dokonał licznych nagrań radiowych i płytowych. Był jurorem w Międzynarodowych Konkursach Muzycznych w Wiedniu (1992-95) i w Brasov (1993).

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem College of Communications and Fine Arts Bradley University USA i Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W 1999 roku z rąk prezydenta Rzeczypospolitej otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.

Urszula Borejszo – dyrygent

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej dr Moniki Wolińskiej, obecnie kontynuuje edukację w klasie dyrygentury symfoniczno – operowej u prof. Elżbiety Wiesztordt. Pracę zawodową zaczęła – będąc na studiach – m.in. w  Warszawskiej Operze Kameralnej, w Chórze Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i w Stowarzyszeniu Allegrezza del Canto.

Uczestniczyła w kursach oraz seminariach dyrygenckich prowadzonych m.in. przez Artura Sjögrena (USA), Rogera Treece (USA), Agnieszkę Franków-Żelazny (Filharmonia Wrocławska). Ma na koncie kilkadziesiąt koncertów zagranych w kraju i zagranicą,jest  laureatką konkursów wokalnych.

******

Koncert rodzinny pt. „Z wizytą u Jana Sebastiana Bacha”

15 listopada 2015r. (niedziela) godz. 11.00

Wykonawcy:

» Urszula Borejszo – dyrygent
» Artur Milian, Olga Kłosowska, Yuriy Rizun, Dominika Sitarz – skrzypce
» Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Program: (fragmenty)

Johann Sebastian Bach:
» Aria z suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
» Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041
» Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042,
» Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043
» Koncert brandenburski nr. 3 G-Dur BWV 1048

******

Bilety w cenie:
normalny - 30 zł
ulgowy - 22 zł
do nabycia w pn.-pt. w godz.10-18 w kasie filharmonii
oraz na dwie godziny przed koncertem.
Bilety można nabyć również poprzez stronę internetową filharmonii.


Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl