Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-11-13 21:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Ekspozycję „Młoda grafika chorwacka” prezentuje Galeria Stary Ratusz

Olsztyn24
Wystawę otworzyli Davorin Kereković i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP), promotorzy chorwackiej sztuki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej otwarto dzisiaj (13.11) wystawę „Młoda grafika chorwacka”, na której prezentowane są prace trzech artystek zajmujących się grafiką warsztatową - Izabeli Hren, Sandry Mihaljevic i Mariji Tomas.

Ekspozycja jest formą kontynuacji współpracy między olsztyńskmi instytucjami kultury i Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie a Chorwacją, w tym z miastem Kutina. Wyboru grafik dokonał profesor Mladen Mitar, który prowadzi galerię miejską „Muzej Moslavine” w Kutinie.

Izabela Hren dyplom z malarstwa uzyskała w 2003 na Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu. W 2010 roku odbyła studia podyplomowe z grafiki warsztatowej. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w Chorwacji i zagranicą. Jest autorką 4 wystaw indywidualnych, laureatką nagród i wyróżnien.
R E K L A M A
banner
Sandra Mihaljevic studiowała grafikę na ASP w Zagrzebiu. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Chorwacji i zagranicą.

Marija Tomas dyplom z grafiki uzyskała w 2012 na ASP w Zagrzebiu. Wzięla udział w wymianie studenckiej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w Chorwacji i zagranicą. Jest autorką 3 wystaw indywidualnych, laureatką konkursów międzynarodowych w Chorwacji, Czechach i Kanadzie.

Wystawa potrwa do 26 listopada.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie wystawy „Młoda grafika chorwacka”

»

13-11-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl