Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-11-17 20:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska Zachęta zaprosiła na spotkanie z Zuzanną Janin

Olsztyn24
Zuzanna Janin w olsztyńskim zamku | Więcej zdjęć »
Zuzanna Janin - absolwentka warszawskiej ASP, mieszkająca i tworząca w Warszawie, jedna z najważniejszych współcześnie artystek w dziedzinie wideoartu, instalacji, rzeźby i filmu, była bohaterką dzisiejszego (17.11) spotkania z cyklu „Zachęta do sztuki”. Spotkanie w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku zorganizowało Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych oraz Muzeum Warmii i Mazur.

- Spotkania z cyklu „Zachęta do sztuki” organizujemy od ośmiu lat przy finansowym wsparciu samorządu Olsztyna - mówi Grażyna Prusińska z olsztyńskiej Zachęty. - Idea spotkań jest prosta: zapraszamy artystów, których prace tworzą kolekcję naszej, olsztyńskiej zachęty. Zapraszamy artystów, którzy opowiadają o swojej twórczości, pokazują prezentacje, wybrane i przygotowane przez siebie specjalnie na te spotkania, mówią o najnowszych projektach, albo ważnych dla siebie wystawach. Zapraszamy też kuratorów, autorów głośnych wystaw, prowadzących swoje autorskie galerie. Oni z kolei opowiadają nam o tym , jakie mechanizmy rządzą artystyczną sceną polską, ale też mówią o ważnych wystawach, których byli autorami i o pewnych kryteriach, którymi się kierują zapraszając artystów na te wystawy. W końcu zapraszamy też krytyków sztuki, którzy z kolei mówią w sposób bardziej ogólny i podchodzą do problematyki kolekcji, probematyki sztuki najnowszej - od strony teoretycznej.

Zuzanna Janin, zadebiutowała w latach 90. Dzisiaj zaliczana jest do najważniejszych artystów tworzących współczenie w dziedzinie wideoartu, instalacji, rzeźby, filmu. Jej prace znajdują się wielu bardzo ważnych kolekcjach sztuki współczesnej i to nie tylko w Polsce, ale też za granicą.
R E K L A M A
banner
- Jest artystką, która w swojej twórczości porusza bardzo często wątki autobiograficzne i robi to w taki sposób, że z tych bardzo prywatnych czasami incydentów swojego życia tworzy uniwersum - prace mające charakter uniwersalny i dotykające problemów ważnych dla nas wszystkich - mówi Grażyna Prusińska.

Olsztyńska Zachęta ma w swoich zbiorach dwie prace Zuzanny Janin z ważnego cyklu, który powstał w II połowie lat 90.: Idź za mną, zmień mnie, już czas. To wielkoformatowe, laminowane fotografie, zatopione w foliach, rodzaj obiektu, rzeźby, przedstawiające fragmenty ciał (ręce, nogi, torsy) autorki i kobiet z nią blisko spokrewnionych. Zdjęcia nakładane jedno na drugie tworzą rozwijające się w czasie i przestrzeni sekwencje.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z Zuzanną Janin cyklu „Zachęta do sztuki”

»

17-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl