Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2015-11-19 17:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowe wydarzenia w Hosianum

Olsztyn24
Rozpoczęcie kongresu naukowego w WSD Hosianum (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Wyższym Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie rozpoczęły się obchody jubileuszu 450-lecia seminarium. Jubileuszowe wydarzenia zainaugurował otwarty dzisiaj (19.11) Kongres naukowy „Cor Dioecesis. 450 lat WSD „Hosianum” (1565-2015).

W uroczystej inauguracji kongresu wzięli udział m.in.: metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki. W ramach uroczystości otwarcia kongresu zaprezentowany został akt założycielski seminarium podpisany przez samego biskupa Stanisława Hozjusza.

Część merytoryczna dzisiejszego kongresu podzielona została na trzy sesje i dyskusję. Sesja I poświęcona była okresowi jezuickiemu w historii seminarium - jego początkom i rozwojowi do roku 1780. Sesja II to wykłady poświęcone okresowi 1780-1944, kiedy to seminarium działało w Braniewie. Ostatnia część dzisiejszego spotkania historyków poświęcona była okresowi decezjalnemu w Olsztynie - od 1945 roku do dzisiaj.
R E K L A M A
banner
Zakończenie kongresu jutro w południe, zaś w sobotę (21.11) w południe jubileuszową mszę świętą w kościele seminaryjnym odprawi nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskupa Celestino Migliore.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl